Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Krakowski Bank Spółdzielczy udostępnia Express Elixir. Klienci mogą korzystać z przelewów natychmiastowych

System Express Elixir cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W sierpniu zrealizowano z jego pomocą 11,04 mln transakcji – o 104 proc. więcej niż w sierpniu 2020 roku

Krakowski Bank Spółdzielczy poinformował, że jego klienci mogą wykonywać przelewy natychmiastowe z pomocą systemu Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa ta działa w trybie 24/7/365, a zatem jest dostępna także w weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Rozwiązanie umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami w różnych bankach.

Przeczytajcie także: InPost dostarczy przesyłki w dniu nadania

Na początku września Krajowa Izba Rozliczeniowa opublikowała dane dotyczące swoich systemów rozliczeniowych. Z sierpniowych statystyk wynika m.in., że Express Elixir kolejny raz zanotował solidne wzrosty. W poprzednim miesiącu rozliczono w nim 11,04 mln transakcji o wartości 8,6 mld zł. W tym samym okresie w 2020 roku zrealizowano 5,4 mln transakcji o wartości 5,3 mld zł. Oznacza to wzrosty odpowiednio o 104 proc. i 61 proc.

Przeczytajcie także: SIX Payment Services znika z polskiego rynku

Krakowski Bank Spółdzielczy to jedna z największych tego typu instytucji w kraju działająca poza zrzeszeniami BPS i SGB. W ramach unowocześniania usług instytucja udostępniła klientom płatności Apple Pay, a wcześniej Fitbit Pay, Garmin Pay i Google Pay. Pół roku temu okazało się zaś, że KNF ustanowił w KBS kuratora.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies