Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR: w sierpniu rosły wszystkie systemy rozliczeniowe. Najlepiej radził sobie Express Elixir

W porównaniu z sierpniem poprzedniego roku systemy Elixir urosły pod względem liczby i wartości przetwarzanych transakcji

Krajowa Izba Rozliczeniowa opublikowała dane dotyczące swoich systemów rozliczeniowych. Z sierpniowych statystyk wynika m.in., że Express Elixir, umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu (pomiędzy użytkownikami Blika), kolejny raz zanotował solidne wzrosty. Ale wyniki poprawiły także pozostałe dwa systemy.

Przeczytajcie także: Za pomocą aplikacji SGB Mobile można zakładać konta na selfie

Komunikat KIR wskazuje, że w sierpniu w systemie Express Elixir rozliczono 11,04 mln transakcji o wartości 8,6 mld zł. W tym samym okresie w 2020 roku zrealizowano 5,4 mln transakcji o wartości 5,3 mld zł. Liczba przelewów natychmiastowych zwiększyła się zatem w ciągu roku o 104 proc., a ich wartość o 61 proc.

W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w poprzednim miesiącu rozliczono 3,3 mln komunikatów o łącznej wartości 18,2 mld euro. Dla porównania w analogicznym okresie 2020 roku rozliczono 2,6 mln transakcji o wartości 13,1 mld euro. Liczba transakcji wzrosła zatem o 23 proc., a ich wartość o 39 proc.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponuje klientom płatności odroczone

Wzrosty zanotowano także w podstawowym systemie KIR, czyli Elixir. W sierpniu wykonano w nim 170,5 mln transakcji o wartości 571,2 mld zł. W tym samym okresie 2020 roku zrealizowano 158,9 mln transakcji o wartości 477,5 mld zł. To oznacza, że w ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 7 proc., a ich wartość o 20 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies