Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Żabka wejdzie w ekspresowe dostawy? Niedawno zainwestowała w startup Lite E-commerce

Młoda firma poszukuje pracowników, m.in. do obsługi infolinii oraz zarządzania flotą skuterów

Na polskim rynku może się niebawem pojawić kolejna firma realizująca ekspresowe dostawy zakupów. Mowa o Lite E-Commerce – zarejestrowanej kilka miesięcy temu warszawskiej spółce, której kapitał zakładowy wynosi 1,5 mln zł. Co ciekawe, od niedawna jedynym udziałowcem w tym biznesie jest jeden z gigantów rodzimego handlu detalicznego – Żabka.

Przeczytajcie także: Aion Bank wprowadza pożyczki

Poproszona o komentarz w tej sprawie Żabka odpowiedziała serwisowi cashless.pl, że rozwija koncepty, które mają za zadanie zwiększyć komfort i szybkość zakupów, ale jest za wcześnie, by podawać szczegóły dotyczące nowej usługi.

Tymczasem w serwisie pracuj.pl spółka Lite E-Commerce zamieściła kilka ogłoszeń, w których przedstawia się jako "startup, którego celem jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki Polacy robią zakupy spożywcze". Szczegóły firma obiecuje podać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poszukiwani są m.in. kierownik magazynu art. spożywczych czy konsultant infolinii. Ten ostatni będzie pomagał użytkownikom aplikacji, także na czacie, nadzorował zamówienia i rozwiązywał problemy powstałe przy dostawach. Poszukiwana jest także osoba do zarządzania flotą skuterów elektrycznych i spalinowych.

Przeczytajcie także: Revolut zaproponuje klientom płatności odroczone

Jeżeli Żabka rzeczywiście rozwija serwis ekspresowych dostaw, na rynku tym zrobi się naprawdę ciasno. Usługi tego typu tworzą już w Polsce: Jokr, Gorillas, Bolt czy Swyft. Swój pomysł na ten biznes ma także InPost. Firma nawiązała współpracę z Makro i za pomocą aplikacji InPost Fresh klienci mogą szybko otrzymywać żywność i inne najpotrzebniejsze produkty z asortymentu tej sieci. Niedawno okazało się też, że we Wrocławiu pojawił się startup GetnowX.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies