Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
GetnowX startuje we Wrocławiu. To kolejna usługa ekspresowej dostawy zakupów

Firma zapewnia, że dostarczy produkty do klienta w ciągu 15 minut od złożenia zamówienia

We Wrocławiu startuje GetnowX – usługa ekspresowej dostawy zakupów. Klienci mogą składać zamówienia za pośrednictwem aplikacji mobilnej (na razie dostępna w Google Play, ale w przyszłości pojawi się także wersja dla iOS) lub strony getnowx.pl. Operator platformy zapewnia, że zamówienie zostanie dostarczone w ciągu maksymalnie 15 minut od jego złożenia.

Przeczytajcie także: Furgonetka rusza z usługą przesyłek ekspresowych

Klienci mogą składać zamówienia w GetnowX każdego dnia w godzinach 11:30-22:00. Na razie do wyboru jest 1,3 tys. produktów z różnych kategorii: od pieczywa, nabiału i słodyczy, przez produkty higieniczne, po artykuły dla dzieci i zwierząt. Firma zapowiada rozszerzanie asortymentu, m.in. o alkohol, wyroby tytoniowe, leki dostępne bez recepty oraz małą elektronikę. Podobnie jak w przypadku konkurencji, do prowadzenia działalności wykorzystywane są dark story, czyli niewielkie magazyny rozlokowane w różnych częściach miasta.

Po otrzymaniu zamówienia obsługa magazynu kompletuje paczkę i przekazuje ją kurierowi. GetnowX zapewnia, że pracuje nad innowacjami, które pozwolą m.in. skrócić czas oczekiwania na dostawę do 10 minut. Pomocna ma być w tym także rozbudowa obsługi – firma prowadzi rekrutację za pośrednictwem swojej platformy. Chociaż usługa wystartowała tylko we Wrocławiu, jej twórcy nie zamierzają ograniczać się do tego miasta. W planach jest uruchomienie dostaw w Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Poznaniu.

Przeczytajcie także: CCC zostanie udziałowcem Xpress Delivery

GetnowX zdecydowanie nie przeciera szlaków w segmencie szybkich dostaw. Grupa firm, które są zainteresowane tym rynkiem, szybko rośnie. Przybywa także inwestorów skłonnych finansować ich rozwiązania. Usługi tego typu rozwijają już w Polsce: Jokr, Gorillas, Bolt czy Swyft. Swój pomysł na ten biznes ma także InPost. Firma nawiązała współpracę z Makro i za pomocą aplikacji InPost Fresh klienci mogą szybko otrzymywać żywność i inne najpotrzebniejsze produkty z asortymentu tej sieci.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies