Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Furgonetka rusza z usługą przesyłek ekspresowych. Maksymalny czas doręczenia to 120 minut

Rozwiązanie początkowo będzie dostępne w 40 miastach

Furgonetka poinformowała o uruchomieniu usługi przesyłek ekspresowych w 40 miastach. Odbiorcy mają otrzymywać paczki nawet w 40 minut od momentu odebrania ich przez kuriera, a maksymalny czas doręczenia wynosi 120 minut. Partnerami w tym przedsięwzięciu są DeliGoo i Xpress Delivery. O tej drugiej firmie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl zaledwie wczoraj – mniejszościowym udziałowcem zostanie w niej grupa CCC.

Przeczytajcie także: Rosyjski Yandex wchodzi na rynek szybkich dostaw zakupów

Z usługi przesyłki ekspresowej można skorzystać w dni robocze, w niektórych miastach także w weekendy. Rozwiązanie pozwala nadać lub odebrać przesyłki różnego rodzaju: od kopert po paczki o maksymalnej wadze do 25 kg. Firma zapewnia, że w trakcie realizacji dostawy kurier będzie w stałym kontakcie z nadawcą i odbiorcą, poinformuje o dokładnej godzinie dojazdu i zadzwoni, kiedy dotrze na miejsce. Maksymalna odległość między miejscem odbioru oraz doręczenia wynosi 8 km w przypadku usługi DeliGoo Express i 10 km dla dostaw realizowanych przez Xpress Delivery.

Rozwiązanie skierowane jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, w tym e-commerce. Z jego pomocą można przekazać dokumenty czy odebrać towar ze sklepu stacjonarnego. Co istotne, paczki nie muszą być zapakowane zgodnie z wytycznymi dla przesyłek krajowych czy międzynarodowych i posiadać etykiet adresowych. Furgonetka wyjaśnia w komunikacie, że wystarczy ręcznie zapisany adres i dopilnowanie, aby zawartość była szczelnie zamknięta.

Przeczytajcie także: eService obsługuje ponad pół miliona terminali

Gdzie realizowana będzie usługa? Na liście miast znajdują się obecnie: Białystok, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Lubin, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Słupsk, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Tarnów, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze oraz Zielona Góra.

Rafał Agnieszczak, szef Furgonetki, wyjaśnił, że jego firmie udało się już zagregować na swojej platformie usługi ogólnopolskich przewoźników, więc przyszedł czas na kolejny krok: podjęcie współpracy z lokalnymi firmami kurierskimi. Warto dodać, że w zeszłym roku rozpoczęto tworzenie sieci punktów nadań oraz odbioru przesyłek sygnowanych logo Furgonetki. Obecnie liczy ona prawie 600 placówek. Firma pracuje też nad uruchomieniem otwartej sieci automatów paczkowych – Furgonetka Box.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies