Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za pomocą aplikacji SGB Mobile można zakładać konta na selfie. A wkrótce mają się w niej pojawić również przelewy Blik

Przy wprowadzeniu do aplikacji SGB Mobile funkcji zakładania konta na selfie współpracowano z firmami Ailleron i Identt

Operator aplikacji SGB Mobile poinformował, że za jej pomocą użytkownicy mogą zakładać konto bankowe na selfie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, klienci SGB Banku oraz banków spółdzielczych SGB muszą w apce zaakceptować warunki, zrobić zdjęcia i nagrać kilka gestów. Selfie będzie porównywane ze zdjęciem z dowodu osobistego. Proces wymaga jeszcze wypełnienia wniosku i akceptacji warunków umowy na prowadzenie rachunku bankowego. Posłuży do tego kod w wiadomości SMS.

Przeczytajcie także: Nowe ułatwienia dla parkujących w Szczecinie

Przedstawiciele SGB zapowiadali tę funkcję w aplikacji jeszcze w połowie 2020 roku i zapewniali, że pojawi się ona w ciągu kilku miesięcy. Jak widać, prace nad rozwiązaniem trochę się przeciągnęły. Instytucja informuje w komunikacie, że pilotaż konta na selfie przeprowadzono w dwóch bankach, które udostępniły już tę funkcję swoim klientom. Są to Bank Spółdzielczy w Lipce oraz Esbank Bank Spółdzielczy. Ich śladem mają niebawem pójść pozostałe banki spółdzielcze SGB.

Przeczytajcie także: NNW szkolne od Warty można już kupić online

Instytucja zapewnia, że konto mobilne jest proste w obsłudze i jednocześnie bezpieczne. Proces jego zakładania trwa kilka minut. Przy projekcie tym współpracowano ze spółkami Ailleron i Identt.

Na początku wakacji mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że w aplikacji SGB Mobile pojawiła się usługa Autopay. Wcześniej wprowadzono do niej rozwiązanie Garmin Active, które pozwala monitorować aktywność fizyczną i dane dotyczące organizmu. Podmiot zapowiada, że to nie koniec nowości – w apce pojawi się przelew natychmiastowy Blik działający w formule 24/7.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies