Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W aplikacji SGB Mobile pojawiła się usługa Autopay. To ułatwienie dla użytkowników autostrad

Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadziły Pekao, Alior, ING czy Millennium

SGB Bank oraz banki spółdzielcze SGB informują o dodaniu do swojej aplikacji usługi Autopay, czyli systemu automatycznych opłat za przejazdy autostradami. W efekcie klienci tych instytucji mogą płacić za przejazdy bezpośrednio ze swojego konta bankowego.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa chwali się sfinansowaniem 410 tys. terminali

Aby korzystać z nowego rozwiązania, wystarczy je aktywować w apce banku. Użytkownik musi podać dane pojazdu i wskazać konto, z którego będą pobierane opłaty za przejazdy. Rozwiązanie działa na razie na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem oraz na A4 na odcinku Katowice-Kraków. Korzystający z niego kierowca zatrzymuje się przed bramkami jedynie na chwilę, by system odczytał numery tablicy rejestracyjnej. Szlaban podniesie się automatycznie. Narzędzie działa "w tle" aplikacji, więc nie trzeba niczego potwierdzać. W apce bankowej można na bieżąco śledzić historię wszystkich przejazdów i faktury.

Operator Autopay przekonuje, że z narzędzia korzysta regularnie 500 tys. użytkowników. Niemal co piąty z nich zarejestrował się do systemu za pomocą bankowości mobilnej. Umożliwiają to m.in. Millennium, ING, Alior czy Pekao. SGB informuje, że z automatycznych płatności za przejazdy autostradami może skorzystać 1,5 miliona klientów Grupy zrzeszającej blisko 190 banków spółdzielczych.

Przeczytajcie także: Do serwisu transakcyjnego iPKO dodacie rachunki maklerskie

Na temat SGB Mobile mogliście niedawno przeczytać w serwisie cashless.pl za sprawą usługi Active, polegającej na prezentacji danych z programu Garmin Connect w apce bankowej. Mowa o liczbie wykonanych kroków, przebytym dystansie, tętnie, spalonych kaloriach czy saturacji. SGB Mobile umożliwia też sterowanie płatnościami za usługi streamingowe platform cyfrowych, oferujących filmy czy muzykę, a także ułatwia zapisanie się na szczepienia przeciw COVID-19. Bank zapowiada, że niebawem pojawią się kolejne funkcje – opcja zakładania konta bankowego przy użyciu selfie oraz usługa kredytów online.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies