Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa chwali się sfinansowaniem 410 tys. terminali. I żegna pierwszego prezesa, który ma już nowe zajęcie

Dziś stanowisko prezes fundacji Polska Bezgotówkowa objęła Grażyna Ciurzyńska

Wczoraj w Warszawie Polska Bezgotówkowa pożegnała Mieczysława Groszka, pierwszego prezesa fundacji, który z końcem czerwca opuścił stanowisko. Jego miejsce zajęła Grażyna Ciurzyńska, wybrana na nową prezes przez Radę Fundacji. Mieczysław Groszek nie ubiegał się o pozostanie na fotelu szefa fundacji na kolejną kadencję. Wczoraj okazało się, że nie zamierza jednak przechodzić na emeryturę, bo ma już nowe wyzwania – został członkiem zarządu Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Przeczytajcie także: Najnowsze dane na temat liczby terminali w Polsce

Natomiast wczorajsza uroczystość pożegnania Groszka poprzedzona została krótką prezentacją na temat dotychczasowych wyników realizowanego przez fundację programu. Okazuje się, że liczba sfinansowanych w jego ramach terminali płatniczych przekroczyła 400 tys. i osiągnęła już niemal 410 tys. To oznacza, że ponad 30 proc. terminali działających na polskim rynku trafiło na niego za pośrednictwem Polski Bezgotówkowej. Wśród firm akceptujących płatności kartami te, które skorzystały z programu fundacji, stanowią już ponad 50 proc.

Przeczytajcie także: Federacja przedsiębiorców przeciwko promocji gotówki

Przypomnę, że Polska Bezgotówkowa finansuje instalację i obsługę terminali płatniczych przez 12 miesięcy. Z programu skorzystać mogą m.in. małe i średnie firmy, które przez ostatni rok nie przyjmowały płatności kartami. Po roku mogą oddać terminal lub nadal z niego korzystać na zasadach komercyjnych. Z tym że warunki finansowe, obowiązujące po 12-miesięcznym okresie, znają już w momencie instalacji urządzenia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies