Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności wkraczają do samochodów. Najpierw do fordów. Teraz do hond

Zegarki, bransoletki czy lodówki - to nie wszystkie urządzenia i przedmioty, którymi będzie można płacić

Na zakończonej niedawno konferencji Mobile World Congress w Barcelonie Visa zaprezentowała ciekawą aplikację sterowaną za pomocą stacji multimedialnej wmontowanej do deski rozdzielczej samochodu marki Honda. Stacja ma być wyposażona w Android Auto, czyli system operacyjny przeznaczony dla samochodów.

Aplikacja od Visy spełnia dwie podstawowe funkcje. Pierwsza odpowiada za kontrolę stanu paliwa w baku. Apka wykrywa kiedy zaczyna brakować benzyny czy oleju napędowego i automatycznie powiadamia o tym kierowcę nawigując go jednocześnie do najbliższej stacji benzynowej. Po zaparkowaniu koło dystrybutora wylicza dokładną ilość potrzebnego paliwa i koszt tankowania, za które można zapłacić z poziomu aplikacji.

Przeczytajcie także: Ford uruchomi płatności FordPay

Drugą funkcją aplikacji są płatności za parkingi. W tej kwestii Visa nawiązała współpracę ze start-upem z Chicago, wydającym aplikację ParkWhiz. Po zaparkowaniu kierowca wciska przycisk „start" na wyświetlaczu, a po jego zakończeniu przycisk „stop". Aplikacja automatycznie nalicza i reguluje opłatę.

Jak deklarują przedstawiciele Hondy, zamierza ona zastosować nowe rozwiązanie w kilku modelach aut sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych, m.in. w accordach i CRV. Wdrożenie ma zostać poprzedzone pilotem, który rozpocznie się w Kalifornii i Nowym Jorku.

Przeczytajcie także: Mobilne płatności zbliżeniowe telefonem z Windows? Teraz już tak

Honda to nie pierwszy producent samochodów, który eksperymentuje z płatnościami. Kilka tygodni temu o podobnym projekcie informował Ford. FordPass to aplikacja, za pomocą której będzie można m.in. zdalnie uruchomić samochód, blokować drzwi, sprawdzić stan paliwa, czy również opłacić parking. Do obsługi apki Forda niezbędny będzie jednak smartfon.

Źródło: Forbes

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies