Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń publicznych. KNF umieścił tam Bitmaszynę

KNF skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego

Komisja Nadzoru Finansowego umieściła na liście ostrzeżeń publicznych stojące za serwisem bitmaszyna.pl spółki CurrencyApi z Wielkiej Brytanii oraz Androbayt z siedzibą w Toruniu. Jednocześnie urząd zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Toruniu o podejrzeniu popełnienia przez spółkę przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

Przeczytajcie także: E-prepaid na liście ostrzeżeń publicznych

Bitmaszyna to jedna z pierwszych polskich giełd kryptowalut. Stojąca za nią spółka Androbayt rozpoczęła działalność już w 2009 r. Jednak obecnie – jak podaje KNF – jest w likwidacji. W 2018 r. jej prezes Damian Obernikowicz zarejestrował też biznes w Wielkiej Brytanii pod nazwą CurrencyApi. Teraz obie jego firmy trafiły na listę KNF.

Przeczytajcie także: Binance na cenzurowanym

Na listę ostrzeżeń publicznych trafiła dziś również The Pacifica Group prowadząca platformę inwestycyjną, a we wtorek wpisano tam cztery inne podmioty oferujące inwestycje, m.in. przez strony www.monfex.com, investmarket.info czy investingops.com. KNF zarzuca im prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies