Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Wśród nich E-Prepaid

Podkarpacka firma ma się zajmować m.in. tworzeniem sklepów internetowych

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o dodaniu do listy tzw. publicznych ostrzeżeń nowych podmiotów. W gronie tym znalazła się firma Dawid Zbiżek "E-Prepaid", podejrzewana o nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych. Zarejestrowane na Podkarpaciu przedsiębiorstwo ma się zajmować m.in. usługami IT, w tym tworzeniem stron internetowych i sklepów online. Komisja zaznacza, że w tym przypadku przystąpiła do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Przeczytajcie także: Spółka Blue Media inwestuje w Paytree

Na listę ostrzeżeń trafiły także Wellbe NB Aliance LLC z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach (prowadzi działalność za pośrednictwem platform metastocks.org oraz metastocks.in), a także platformy rivafinancialsystems.com i blueprintglobalpartners.com. W obu przypadkach Komisja wskazuje na prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Sprawy skierowano do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przeczytajcie także: Duński fintech Aiia rozszerzył działalność na Polskę

Prowadzony przez KNF rejestr ma zapobiegać przestępstwom finansowym oraz wynikającym z tego procederu stratom po stronie klientów indywidualnych. Chociaż nie brakuje zastrzeżeń wobec przejrzystości listy czy niedostatecznego komunikowania jej istnienia, warto przypomnieć, że nierzadko spełniała ona swoją rolę i ostrzegała przed ryzykownymi inwestycjami, nim zrobiły to media. Tak było między innymi w przypadku Amber Gold.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies