Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka Blue Media inwestuje w Paytree. Fintech chce odraczać płatności za rachunki domowe

Wcześniej firma Blue Media zainwestowała m.in. w platformę Rachuneo, która służy do agregowania rachunków za stałe opłaty

Trójmiejska firma Blue Media zainwestowała w Paytree, nowy fintech, który rozpoczął działalność w czerwcu ub. roku. Blue Media objęła w nim 18 proc. udziałów i poszerzyła grono właścicieli, wśród których są osoby fizyczne oraz spółka Truss Inwestycje. Wartości transakcji nie ujawniono.

Przeczytajcie także: Blue Media planują ekspansję Autopay

Paytree oferuje pożyczki pozabankowe w sieci stacjonarnej oraz online. Na jej czele stoją Bartłomiej Garczyk i Piotr Jackowski, managerowie z doświadczeniem m.in. w GE Money, BPH czy PWC. Jednym z ważnych produktów Paytree, nad którym firma aktualnie pracuje, ma być Payka, czyli system płatności odroczonych za rachunki domowe, np. za telefon komórkowy, energię elektryczną czy telewizję.

Płatności odroczone to obecnie jeden z najgorętszych, jeśli nie najgorętszy trend w świecie e-commerce. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe podmioty zainteresowane wejściem na ten rynek. Najważniejsze firmy świadczące odroczone płatności w Polsce to PayPo, Twisto i Allegro Pay. Lada moment zadebiutować z własnym produktem w tym obszarze chce Klarna, którą można uznać za światowego prekursora odroczonych płatności, zwanych z angielskiego BNPL (buy now, pay later).

Przeczytajcie także: Visa wchodzi w płatności odroczone

Jednak w płatnościach za rachunki BNPL to dość nowa sprawa. Z tego, co się orientuję, rozwiązanie takie znajduje się już w ofercie Moje Usługi, czyli serwisu do opłacania rachunków wprowadzonego przez ING. Odroczone płatności klientom Moich Usług oferuje Twisto.

Natomiast zakup udziałów w Paytree to nie pierwsza inwestycja Blue Media na rynku fintech. Niedawno firma kupiła udziały w spółce Polskie Aplikacje Transakcyjne, która jest operatorem platformy Rachuneo. Służy ona, podobnie jak Moje Usługi, do agregacji rachunków. Zakładam, że po wprowadzeniu do oferty Paytree usługi Payka, za jej pomocą będzie można odraczać płatności na platformie Rachuneo.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies