Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank na liście ostrzeżeń KNF. Z tym że to taki udawany bank…

KNF wpisała na listę tzw. publicznych ostrzeżeń podmiot występujący pod nazwą Opole Bank Poland

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o dodaniu do listy tzw. publicznych ostrzeżeń nowego podmiotu, działającego pod nazwą Opole Bank Poland. KNF podejrzewa go o prowadzenie działalności bankowej, a więc w szczególności przyjmowanie depozytów, bez odpowiednich zezwoleń. KNF złożył w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przeczytajcie także: Dwie nowe spółki na liście MIP-ów

Na liście ostrzeżeń, prowadzonej przez KNF, rzadko zdarzają się banki. Zazwyczaj trafiają tam np. firmy oferujące usługi płatnicze bez odpowiednich licencji czy brokerzy zachęcający do różnego rodzaju ryzykownych inwestycji. Również i Opole Bank Poland, wbrew nazwie, ciężko uznać za bank, choć podmiot za taki się podaje. Z informacji umieszczonych na jego stronie internetowej wynika, że udziela pożyczek, ale żeby móc o nie wnioskować, należy podać mnóstwo własnych danych. Witryna Opole Bank Poland przygotowana została mało profesjonalnie, a w dodatku zawiera sporo błędów. Może to sugerować, że jej autorami są obcokrajowcy, a zbudowali ją w celu wyłudzania danych.

Przeczytajcie także: Zgoda KNF na przejęcie Tpay

Natomiast lista ostrzeżeń publicznych to inicjatywa, której celem jest zapobieganie przestępstwom finansowym oraz wynikającym z tego tytułu stratom po stronie klientów indywidualnych. Jest krytykowana przez niektórych ekspertów choćby z tego powodu, że znajduje się na niej już kilkaset podmiotów, co utrudnia przeglądanie i lekturę. Warto jednak przypomnieć, że lista KNF ostrzegała przed inwestycjami w Amber Gold czy Finroyal na długo przed tym, gdy o ich działalności zaczęły alarmować media.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies