Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany we władzach Rady Wydawców Kart Bankowych. Na czele stanął Paweł Placzke

W Radzie fundacji Polska Bezgotówkowa Radę Wydawców Kart Bankowych reprezentować będzie Barbara Borgieł-Cury

Wczorajsze zmiany we władzach Rady Wydawców Kart Bankowych to konsekwencja objęcia przez Joannę Erdman stanowiska wiceprezes fundacji Polska Bezgotówkowa. Erdman zasiadała w RWKB z ramienia mBanku, w którym pełniła funkcję dyrektor ds. projektów strategicznych. Była też przedstawicielem RWKB w radzie fundacji. Kilka tygodni temu przeszła do władz Polski Bezgotówkowej i zwolniła tym samym fotel szefa RWKB oraz funkcję w radzie fundacji.

Przeczytajcie także: Adam Marciniak odchodzi z PKO BP

Jak podało biuro prasowe Związku Banków Polskich, wczoraj na stanowisko przewodniczącego Rady Wydawców Kart Bankowych został wybrany Paweł Placzke, dyrektor Departamentu produktów klienta indywidualnego w PKO BP. Natomiast przedstawicielem RWKB w Radzie Polski Bezgotówkowej została Barbara Borgieł-Cury, dyrektor odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny w ING Banku Śląskim.

Przeczytajcie także: Awans Jakuba Grzechnika w strukturach Visy

Rada Wydawców Kart Bankowych to organ działający przy Związku Banków Polskich. Jego celem jest m.in. wymiana doświadczeń i informacji oraz współpraca wydawców kart w Polsce. Wśród członków RWKB znajdują się jednak nie tylko banki komercyjne i spółdzielcze, wydające karty płatnicze, ale także inne instytucje finansowe, jak np. First Data Polska czy IT Card, a także Mastercard i Visa.

Warto przypomnieć, że Joanna Erdman, która trafiła do władz Polski Bezgotówkowej, jest zdobywczynią tytułu Najbardziej wpływowej kobiety branży płatniczej w pierwszej edycji tego rankingu, przygotowanego przez cashless.pl w 2019 r. W gronie najbardziej wpływowych pań regularnie znajduje się także Barbara Borgieł-Cury.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies