Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polska Bezgotówkowa chwali się statystykami. Większość finansowanych przez nią terminali trafia do małych miejscowości

Z danych Polski Bezgotówkowej wynika, że aż 63 proc. urządzeń finansowanych z jej programu instalowanych jest w miejscowościach poniżej 100 tys. mieszkańców

Polska Bezgotówkowa opublikowała najnowsze dane dotyczące lokalizacji firm instalujących terminale płatnicze finansowane z programu fundacji. Okazuje się, że z 407 tys. urządzeń, jakie trafiły do akceptantów, aż 63 proc. zainstalowano w miejscowościach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców. To ważne o tyle, że w największych miastach już od dłuższego czasu nie ma dużego problemu z akceptacją płatności bezgotówkowych. Ale na wsiach i w małych miastach wciąż się one zdarzają.

Przeczytajcie także: Nowe zasady programu Polski Bezgotówkowej

Fundacja podaje dalej, że jeśli chodzi o powiaty, to najwięcej terminali płatniczych sfinansowanych przez Polskę Bezgotówkową pojawiło się w: puckim, tatrzańskim i kołobrzeskim. Ich wspólną cechą jest to, że są to tereny turystyczne, często odwiedzane przez podróżnych z innych części kraju.

– Jako Fundacja chcemy wspierać rozwój cyfryzacji lokalnych społeczności z terenów wiejskich i małych miast. W tym obszarze stawiamy na edukację – zarówno cyfrową, jak i finansową połączoną ze współpracą, szerokim partnerstwem z instytucjami prężnie działającymi w danej okolicy. Blisko dwie trzecie terminali trafiających do miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców pokazuje, że Polska lokalna w pełni korzysta z możliwości, które daje im obecnie program Polska Bezgotówkowa – powiedziała Grażyna Ciurzyńska, prezes fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przeczytajcie także: Już 410 tys. terminali z programu Polski Bezgotówkowej

Terminale płatnicze instalowane w ramach programu Polska Bezgotówkowa działają już w ponad 15 tys. miejscowości na terenie całej Polski. Największa liczba terminali jest zainstalowana w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim i małopolskim. Najniższy procent zainstalowanych terminali występuje natomiast w województwach: opolskim, lubuskim, świętokrzyskim i podlaskim.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies