Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciele smartfonów z najnowszym Androidem mogą już logować się odciskiem palca do apki Millennium

Dotychczas biometrię mogli wykorzystywać jedynie właściciele samsungów i iPhone'ów

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale zdaje się, że Millennium jest jak na razie jedynym bankiem na naszym rynku, który oferuje apkę umożliwiającą logowanie odciskiem palca na telefonach innych niż iPhone. Funkcja ta działała na smartfonach Samsunga z czytnikiem Samsung Pass. Od teraz lista urządzeń jest dłuższa.

Przeczytajcie także: Obyście nie musieli korzystać z tej funkcji aplikacji BPH

Wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji Millennium pojawiła się możliwość aktywacji logowania biometrycznego dla urządzeń z systemem operacyjnym Android 6.0. Z informacji przekazanej przez biuro prasowe banku wynika, że obecnie na rynku są dwa takie urządzenia, czyli Huawei Nexus 6P oraz LG Nexus 5X.

Natomiast logowanie do aplikacji bankowej odciskiem palca nie jest już kompletną nowością u nas. Z tym, że mogą z niej korzystać jedynie posiadacze urządzeń od firmy Apple. Wśród banków oferujących takie rozwiązanie są, oprócz Millennium także Euro Bank, ING Bank Śląski, Citi Handlowy i mBank.

Przeczytajcie także: Siostra Providenta też będzie miała aplikację mobilną

Z rozmów z bankowcami wynika, że podstawową przeszkodą, dla której większość instytucji nie pozwala aktywować biometrycznego logowania na telefonach z Androidem, są obawy o bezpieczeństwo. Należy się spodziewać, że w miarę pojawiania się na rynku smartfonów z system operacyjnym w wersji 6.0 tych obaw będzie mniej, a kolejne banki opracują biometryczne rozwiązania na telefony z tym systemem. Odpowiednie wdrożenie na II kw. zapowiedział już m.in. Citi Handlowy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies