Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ta aktualizacja aplikacji Handlowego na Androida ma sprawić, że będzie ona równie dobra jak jego apka na iPhone'y

Jeszcze przed wakacjami Citi chce udostępnić użytkownikom smartfonów Samsung i LG funkcję biometrycznego logowania do aplikacji

Na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym banku za IV kw. ubiegłego roku prezes Handlowego, Sławomir Sikora pochwalił się niezwykle ciepłym przyjęciem nowej aplikacji mobilnej banku przez jego klientów. – Użytkownicy smartfonów iPhone oceniają ją na 4,5 w pięciostopniowej skali – powiedział Sikora.

Przeczytajcie także: Jest nowa aplikacja Handlowego

Niestety, o wiele gorzej jest, jeżeli pod uwagę weźmiemy oceny użytkowników sprzętu z systemem operacyjnym Android. Ci uważają, że aplikacja Handlowego zasługuje jedynie na trójkę z małym plusem. A lektura komentarzy zamieszczonych w markecie Google Play od razu wskazuje mankamenty, jakie ma aplikacja przygotowana na urządzenia z systemem od Google'a. Przede wszystkim słabo działa na starszych wersjach systemu i brakuje jej możliwości logowania się odciskiem palca. Klienci są więc skazani na logowanie za pomocą hasła alfanumerycznego, co jest rozwiązaniem wybitnie niewygodnym.

I przynajmniej z tym drugim mankamentem Citi chce szybko coś zrobić. Zgodnie z obietnicami władz banku aplikacja na Androida zostanie wyposażona w opcjonalne logowanie biometryczne. Odpowiednia aktualizacja apki ma być dostępna najpóźniej w czerwcu tego roku.

Przeczytajcie także: Obyście nie musieli korzystać z tej nowej funkcji aplikacji BPH

Sławomir Sikora podkreślił także, że ze statystyk wynika, iż już co drugi aktywny użytkownik aplikacji mobilnej Handlowego korzysta z oferowanej przez nią unikalnej w Polsce funkcji „snapshot". Umożliwia ona podgląd salda oraz ostatnich transakcji na wszystkich rachunkach oraz kartach kredytowych posiadanych przez klienta bez konieczności logowania się do aplikacji. Konkurencja jak na razie umożliwia jedynie podgląd salda rachunku i ewentualnie ostatniej transakcji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies