Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia na życie i zdrowie trafiły do aplikacji Santandera. Umowę zawiera się bezpośrednio w apce

Podstawowym elementem oferty jest pakiet na życie, który można uzupełnić o pakiet zdrowotny, szpitalny, wypadkowy oraz dla dziecka

W aplikacji mobilnej Santandera pojawiła się możliwość zakupu ubezpieczeń na życie i zdrowie. Umowę zawiera się bezpośrednio w apce. Dostawcą ochrony jest towarzystwo ubezpieczeń na życie Santander Aviva (spółka joint venture utworzona przez bank i Avivę).

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia turystyczne w bankowości elektronicznej Alior Banku

Podstawowym elementem oferty jest pakiet na życie, którego cena zaczyna się od 41,60 zł miesięcznie. Do niego można dobrać pakiet zdrowotny, szpitalny, wypadkowy, a także pakiet dla dziecka. Maksymalna suma ubezpieczenia to 300 tys. zł na wypadek śmierci oraz do 150 tys. zł na wypadek nowotworu i innego poważnego zachorowania.

Wcześniej taką ochronę można było nabyć np. w oddziale banku, przez telefon albo przez internet. Nowością jest zaś, że klienci mogą kupić polisę na życie samodzielnie również w aplikacji mobilnej banku. To również rzadkość w skali rynku – o ile bowiem możliwość zakupu polis komunikacyjnych, turystycznych czy mieszkaniowych coraz częściej pojawia się w bankowości mobilnej, to sprzedawana w modelu stand alone (czyli jako ubezpieczenie niepowiązane z produktem bankowym) życiówka pojawia się w apkach dość nieśmiało. A jeśli już, to raczej z przekierowaniem do zawarcia umowy na stronie ubezpieczyciela.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia podróżne w PeoPay i Pekao24

Użytkownicy Santander mobile już wcześniej w aplikacji mieli dostęp do ubezpieczeń komunikacyjnych, z ochroną zapewnianą przez Benefię. Mogli również zawrzeć umowę ubezpieczenia powiązaną z zaciąganym przez nich w banku kredytem gotówkowym. Szersza oferta czekała na nich w bankowości internetowej, gdzie oprócz wspomnianych polis życiowych proponowano im również OC/AC, ubezpieczenie mieszkania i turystyczne.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies