Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ważny krok w rozwoju polskiego SoftPosa. Spółka dostała certyfikat Rady PCI

Polski startup SoftPos jest jednym z trzech podmiotów w Europie, które otrzymały nowy certyfikat

SoftPos, polski fintech założony przez managerów Payarto, pochwalił się zdobyciem certyfikatu bezpieczeństwa PCI CPoC. Co ciekawe, na liście certyfikowanych, oprócz SoftPosa, znalazły się jeszcze tylko dwie inne firmy z Europy (niemiecki Rubean i myPINpad z biurem m.in. w Szwecji). Dzięki nowemu certyfikatowi SoftPos może sprzedawać swoją aplikację bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenie ze strony organizacji płatniczych.

Przeczytajcie także: Polski SoftPos otwiera biura za granicą

PCI, zwane też Radą PCI, to instytucja powołana do życia przez organizacje płatnicze, a jej zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo transakcji kartami. Rada PCI opracowuje standardy dotyczące m.in. zasad przeprowadzania transakcji, projektowania aplikacji płatniczych czy budowy terminali POS.

SoftPos to polska spółka powołana przez managerów innego fintechu – Payarto. Nazwa firmy nawiązuje bezpośrednio do produktu, jaki rozwija, czyli terminala aplikacyjnego. Soft POS to apka do zainstalowania na smartfonie z modułem zbliżeniowym NFC, która zastępuje tradycyjny terminal płatniczy i umożliwia przyjmowanie na telefonie płatności bezstykowych. SoftPos był nominowany do nagrody Cashless Fintech 2020 w kategorii Fintech Future.

Przeczytajcie także: Będzie czwarty soft POS na polskim rynku

– SoftPos to relatywnie nowe rozwiązanie na rynku i jak w przypadku każdej nowości – użytkownicy pytają nas o bezpieczeństwo transakcji. Otrzymanie wydawanego przez PCI certyfikatu CPoC to ogromny krok naprzód w rozwoju naszej firmy, a także dowód, że nasza aplikacja spełnia najwyższe standardy na rynku – mówi serwisowi cashless.pl Grzegorz Nowakowski, założyciel SoftPos.

Jak wspomniałem, certyfikat CPoC umożliwia sprzedaż soft POS-ów bez konieczności ubiegania się o specjalne zezwolenie ze strony organizacji płatniczych. Pozwala na przyjmowanie płatności bez autoryzacji kodem PIN, a więc w polskich warunkach do 100 zł kartą lub także powyżej tej kwoty za pośrednictwem takich rozwiązań jak Apple Pay czy Google Pay. Standardy dla soft POS-ów także dla kwot autoryzowanych PIN-em na razie nie są dostępne. Rynek spodziewa się, że zostaną opublikowane jeszcze w tym roku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies