Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości w aplikacji IKO. Część użytkowników skorzysta z funkcji autooszczędzania

Nowa funkcja IKO jest na razie dostępna jedynie na urządzeniach z systemem Android

PKO BP poinformował o nowościach, jakie wprowadził w IKO. Jedną z nich jest możliwość uruchomienia w aplikacji funkcji autooszczędzania. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moje produkty, następnie kliknąć Oszczędzanie i Autooszczędzanie. Użytkownik wybiera rodzaj transakcji oraz sposób oszczędzania, trzeba też wskazać konto, na którym będą odkładane niewielkie kwoty. Usługa jest darmowa, ale mogą z niej korzystać wyłącznie posiadacze sprzętu z Androidem.

Przeczytajcie także: InPost wprowadzi na rynek konkurenta dla Glovo?

Autooszczędzanie to funkcja, którą oferuje klientom nie tylko PKO BP (inne to np. mBank, ING, czy Credit Agricole). W przypadku PKO BP właściciel konta może zdecydować, czy niewielkie kwoty mają być odkładane podczas każdej płatności kartą, przy zleceniach stałych albo płatnościach w apce IKO. Klient może wskazać stałą kwotę (np. 2 zł, które zostaną odłożone przy każdej transakcji), procent od każdej płatności lub opcję zaokrąglenia rachunku do pełnej kwoty.

Przeczytajcie także: Compensa uruchomiła portal dla posiadaczy ubezpieczeń zdrowotnych

Kolejną nowością jest zmiana nazwy sekcji Lokaty na Oszczędzanie i również dotyczy to jedynie Androida. W apce pojawiły się także możliwość edycji zleceń stałych czy split payment. Ostatnią nowością, na którą zwraca uwagę instytucja, jest możliwość założenia rachunku pomocniczego. Może się on okazać przydatny w przypadku firm – z konta głównego przelewa się część środków, a pracownikom udostępnia się karty służbowe. Rachunki pomocnicze mogą być prowadzone również w walutach obcych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies