Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prekursor mPOS-ów rozpycha się na rynku usług finansowych. Square zaproponuje klientom m.in. konto oszczędnościowe

Prace nad nowymi produktami Square ujawnili dziennikarze po analizie kodu nowej aktualizacji aplikacji Square

Znana z wprowadzenia na rynek pierwszych mPOS-ów firma Square niebawem może zaproponować klientom rachunki bieżące oraz konta oszczędnościowe, o czym donosi Bloomberg. Dzięki temu spółka jeszcze mocniej będzie konkurować z dużymi bankami działającymi na tym rynku. Doniesienia o planowanym rozszerzeniu usług sprawiły, że akcje fintechu zdrożały o kilka procent. Firma jest dzisiaj wyceniana na blisko 100 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Pekao zapowiada zmiany w tabelach opłat i prowizji

Nowe produkty prawdopodobnie będą nazywać się odpowiednio Square Checking oraz Square Savings i będą stanowić część Square Financial Services – podmiotu zatwierdzonego kilka miesięcy temu przez regulatorów. Chociaż spółka nie informowała oficjalnie o nowych usługach, to na trwające prace wskazuje niedawna aktualizacja aplikacji Square na sprzęt Apple. W jej kodzie pojawiły się dowody na istnienie nowych produktów i ich specyfikę. Na przykład Square Checking, czyli rachunek bieżący, zostanie ponoć powiązany z istniejącą już kartą debetową dla firm, a spółka zrezygnuje z miesięcznej opłaty za tę usługę. Z kolei w przypadku konta oszczędnościowego klienci będą mogli prawdopodobnie liczyć na oprocentowanie wynoszące 0,5 proc. rocznie. Nie jest jasne, kiedy nowe produkty pojawią się online, ale wspomniana aktualizacja może świadczyć o tym, że wydarzy się to niebawem.

Przeczytajcie także: Nowość w Revolut Business. W aplikacji wystawicie i wyślecie fakturę

Warto przypomnieć, że Square to notowany na nowojorskiej giełdzie fintech, który powstał w roku 2009 i świadczy usługi w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz Australii. Firma w swoim portfolio produktowym posiada zarówno urządzenia, jak i oprogramowanie. Jest uznawana za prekursora mPOS-a, czyli sprzętu, który po połączeniu ze smartfonem i aplikacją staje się terminalem płatniczym. Rozwiązanie to przebojem wdarło się na amerykański rynek, oparty wówczas o akceptację kart z paskiem magnetycznym. Współzałożycielem i prezesem spółki jest Jack Dorsey – współzałożyciel i szef Twittera.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies