Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prekursor mPOS-ów rozpycha się na rynku usług finansowych. Square zaproponuje klientom m.in. konto oszczędnościowe

Prace nad nowymi produktami Square ujawnili dziennikarze po analizie kodu nowej aktualizacji aplikacji Square

Znana z wprowadzenia na rynek pierwszych mPOS-ów firma Square niebawem może zaproponować klientom rachunki bieżące oraz konta oszczędnościowe, o czym donosi Bloomberg. Dzięki temu spółka jeszcze mocniej będzie konkurować z dużymi bankami działającymi na tym rynku. Doniesienia o planowanym rozszerzeniu usług sprawiły, że akcje fintechu zdrożały o kilka procent. Firma jest dzisiaj wyceniana na blisko 100 mld dolarów.

Przeczytajcie także: Pekao zapowiada zmiany w tabelach opłat i prowizji

Nowe produkty prawdopodobnie będą nazywać się odpowiednio Square Checking oraz Square Savings i będą stanowić część Square Financial Services – podmiotu zatwierdzonego kilka miesięcy temu przez regulatorów. Chociaż spółka nie informowała oficjalnie o nowych usługach, to na trwające prace wskazuje niedawna aktualizacja aplikacji Square na sprzęt Apple. W jej kodzie pojawiły się dowody na istnienie nowych produktów i ich specyfikę. Na przykład Square Checking, czyli rachunek bieżący, zostanie ponoć powiązany z istniejącą już kartą debetową dla firm, a spółka zrezygnuje z miesięcznej opłaty za tę usługę. Z kolei w przypadku konta oszczędnościowego klienci będą mogli prawdopodobnie liczyć na oprocentowanie wynoszące 0,5 proc. rocznie. Nie jest jasne, kiedy nowe produkty pojawią się online, ale wspomniana aktualizacja może świadczyć o tym, że wydarzy się to niebawem.

Przeczytajcie także: Nowość w Revolut Business. W aplikacji wystawicie i wyślecie fakturę

Warto przypomnieć, że Square to notowany na nowojorskiej giełdzie fintech, który powstał w roku 2009 i świadczy usługi w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz Australii. Firma w swoim portfolio produktowym posiada zarówno urządzenia, jak i oprogramowanie. Jest uznawana za prekursora mPOS-a, czyli sprzętu, który po połączeniu ze smartfonem i aplikacją staje się terminalem płatniczym. Rozwiązanie to przebojem wdarło się na amerykański rynek, oparty wówczas o akceptację kart z paskiem magnetycznym. Współzałożycielem i prezesem spółki jest Jack Dorsey – współzałożyciel i szef Twittera.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies