Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amerykański Square przejmuje spółkę na Litwie, która obsługuje także klientów z Polski

Chodzi o spółkę Verse, która umożliwia m.in. wysyłanie i odbieranie pieniędzy od znajomych

Bank Litwy poinformował w komunikacie prasowym o zgodzie na przejęcie tamtejszej Verse Payments Lithuania. To fintech posiadający licencję instytucji pieniądza elektronicznego. Przejmującym jest znany amerykański fintech Square. Tym samym w portfelu kalifornijskiej firmy założonej m.in. przez Jacka Dorseya (współzałożyciel i szef Twittera) znajdzie się startup licencjonowany na Litwie, z którego usług można korzystać także w Polsce.

Przeczytajcie także: Google Pay zostanie przekształcona w platformę e-commerce?

O Square mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl niejednokrotnie. Notowany na nowojorskiej giełdzie fintech powstał w roku 2009 i dzisiaj świadczy usługi w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz Australii. Firma w swoim portfolio produktowym posiada zarówno urządzenia, jak i oprogramowanie, jest uznawana za prekursora mPOS-a, czyli sprzętu, który po połączeniu ze smartfonem staje się terminalem płatniczym.

Przeczytajcie także: Zbliża się duża aktualizacja aplikacji mObywatel

Z kolei Verse oferuje aplikację mobilną na smartfony z platformami Android i iOS. Służy ona do płatności i przelewów natychmiastowych. Fintech kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, którzy z pomocą apki mogą m.in. dzielić rachunki w restauracjach, opłaty związane z mieszkaniem czy organizacją imprezy. Pieniądze z konta Verse można w prosty sposób przesłać na rachunek bankowy. Startup zapewnia na swojej stronie, że korzystanie z apki jest nie tylko proste, bezpieczne i szybkie, ale też darmowe.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies