Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Google Pay zostanie przekształcona w platformę e-commerce? Nieoficjalne doniesienia z USA

Wedle informacji amerykańskich mediów aplikacja służąca do płatności stanie się kompleksowym sklepem internetowym

O planach operatora aplikacji Google Pay, popularnej także wśród klientów banków z Polski, pisze amerykański Business Insider. Wedle tego serwisu Google Pay czeka poważna aktualizacja, dzięki której firmy będą mogły sprzedawać klientom swoje produkty. Google Pay stanie się kompleksową platformą sprzedażową, na razie jednak tylko w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Więcej płatności mobilnych w AppGallery

W publikacji Business Insidera brakuje szczegółów na temat tego jak sprzedaż produktów w Google Pay ma przebiegać. Nie wiadomo także, czy nowość zostanie udostępniona także klientom spoza Stanów Zjednoczonych. Serwis pisze tylko, że rozwiązanie, nad jakim pracuje Google ma przypominać to stosowane już w Google Pay w Indiach. Tam klienci mają do dyspozycji w aplikacji przyciski, za pomocą których mogą łączyć się ze sprzedawcami i realizować transakcje bez opuszczania apki.

Przeczytajcie także: Banki z grupy BPS udostępniły płatności Blik

Rozwój aplikacji Google Pay w kierunku platformy e-commerce to niejedyna nowość, nad którą pracuje amerykańska firma. Od dłuższego czasu wiadomo już, że Google chce też wprowadzić na rynek własną kartę płatniczą. Natomiast w Polsce klienci z utęsknieniem czekają na funkcję znaną z innych rynków, na których dostępne jest Google Pay, a która pozwala płacić zbliżeniowo bez konieczności autoryzacji transakcji PIN-em. Funkcja umożliwia potwierdzanie płatności za pomocą biometrii odcisku palca.

Źródło: Business Insider

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies