Nie rozliczyliście jeszcze podatku za ubiegły rok? Dziś ostatnia szansa, by zlecić to urzędnikom przez bank

Nie rozliczyliście jeszcze podatku za ubiegły rok? Dziś ostatnia szansa, by zlecić to urzędnikom przez bank

Dodano: 18/04/2017 - 11:21

Usługę tego rodzaju oferują na razie trzy instytucje

Jeśli jesteście klientami PKO BP, Raiffeisen Polbanku lub BGŻ BNP Paribas, wypełnienie rocznego zeznania podatkowego możecie w łatwy sposób zlecić urzędowi skarbowemu korzystając z serwisu transakcyjnego własnego banku. Wystarczy, że złożycie odpowiedni wniosek po zalogowaniu na swoje konto. Dziś ostatni dzień, by zlecić w ten sposób rozliczenie urzędnikom podatku za ubiegły rok.

Przeczytajcie także: Przelew do ZUS jeden zamiast trzech

Aby skorzystać z nowej możliwości, wystarczy wypełnić wniosek o nazwie PIT-WZ. Należy podać tam kilka podstawowych informacji takich jak nazwa urzędu skarbowego, do którego trafiają PIT-y od Waszych pracodawców, liczbę dzieci na utrzymaniu, nazwę organizacji pożytku publicznego, dla której chcecie przeznaczyć swój jeden procent podatku oraz to, czy rozliczacie się samodzielnie czy wspólnie z małżonkiem.

Jak już wspomniałem, bezpośrednio przez bankowy serwis transakcyjny PIT-WZ mogą złożyć klienci trzech banków, które taką usługę już wdrożyły. Wniosek można też złożyć przez Portal Podatkowy lub system e-Deklaracje prowadzone przez Ministerstwo Finansów. Tam można go podpisać korzystając z Profilu Zaufanego, aktywując go wcześniej w serwisach transakcyjnych m.in. Millennium i ING Bank Śląskiego.

Przeczytajcie także: Ekspresy do ZUS-u i US już dostępne w Millennium

Następnie urząd skarbowy wypełni PIT i odeśle na wskazany adres e-mail. Jeżeli nic z tym nie zrobicie, urzędnicy uznają, że formularz został wypełniony prawidłowo i kwestię ubiegłorocznego zeznania będziecie mieli z głowy. Jeśli jednak znajdziecie jakieś błędy, będziecie musieli samodzielnie wypełnić i wysłać PIT. W tym roku macie na to czas do 2 maja.

Newsletter