Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy ekspresowe do ZUS-u i skarbówki już dostępne dla klientów. Na razie w Millennium

Bank ten jako pierwszy poinformował o wdrożeniu nowej usługi możliwej dzięki przystąpieniu NBP do systemu Express Elixir

Jak może pamiętacie, Narodowy Bank Polski przystąpił do zarządzanego przez KIR systemu szybkich przelewów w ubiegłym tygodniu. To ważne o tyle, że w NBP swoje rachunki mają między innymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych, urzędy skarbowe oraz izby celne. Dzięki temu klienci banków uczestniczących w systemie Express Elixir będą mogli przekazywać pieniądze na konta wymienionych wyżej instytucji w czasie rzeczywistym.

Przeczytajcie także: NBP wchodzi do systemu Express Elixir

Aby jednak przelewy ekspresowe do ZUS-u i urzędu skarbowego mogły zostać przyjęte do realizacji, banki muszą najpierw przygotować odpowiednią formatkę z miejscem na wpisanie takich danych jak NIP płatnika, numer deklaracji, itd. Formatki takie większość banków ma od dawna dla zwykłych przelewów, ale niekoniecznie dla ekspresowych.

Tymczasem Millennium jako pierwszy podał właśnie, że już umożliwia wykonywanie przelewów za pośrednictwem Express Elixir. – Dzięki przystąpieniu do niego Narodowego Banku Polskiego oraz gotowości naszego systemu transakcyjnego mogliśmy udostępnić klientom usługę bardzo szybko – powiedział Ricardo Campos, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Millennium.

Przeczytajcie także: Kłopoty klientów BPH po fuzji operacyjnej

Klienci Banku Millennium mogą zlecać przelewy natychmiastowe Express Elixir za pośrednictwem serwisu bankowości internetowej Millenet 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Opcja przelewu natychmiastowego dostępna jest w odpowiednim formularzu, gdzie klient wybiera sposób realizacji przelewu – standardowy lub natychmiastowy.

Natomiast prawdopodobnie od początku przyszłego roku klienci banków chcąc przelać pieniądze do ZUS-u nie będą musieli wypełniać specjalnych druków. Wykonywanie wpłat za pośrednictwem standardowych formatek przelewów ma umożliwić projekt e-Składka. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies