Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny

Czy tak wygląda terminal płatniczy przyszłości? Elavon zapowiada rychłe udostępnienie w Polsce urządzenia Poynt

Do pierwszych zainteresowanych tym firm nowa maszyna ma trafić w I poł. przyszłego roku

Nie wiem, czy w najbliższej przyszłości to będzie standard terminala płatniczego, ale Poynt wygląda naprawdę ciekawie. Niedawno urządzenie zadebiutowało na rynku kanadyjskim, na który wprowadził ją Elavon. Firma ta zamierza też sprzedawać terminale Poynt w Polsce. Do pierwszych zainteresowanych tym akceptantów mają one trafić w I poł. przyszłego roku. Prezentacji urządzenia dokonał niedawno w Warszawie podczas Forum Liderów Rynku Detalicznego szef Elavonu w Polsce Rafał Gołębiewski.

Jak widzicie, Poynt jest urządzeniem bezprzewodowym, składającym się z dwóch ekranów dotykowych, pozwalającym na akceptację transakcji kartami z paskiem, mikroprocesorem oraz zbliżeniowo, także przy pomocy płatności mobilnych. Maszyna pozwala na instalację różnych aplikacji wspomagających sprzedaż, służących np. do zarządzania stanami magazynowymi. Posiada wbudowany skaner kodów paskowych czy QR oraz drukarkę do potwierdzeń płatności.

Przeczytajcie także: Już 78 proc. transakcji mastercardami w Polsce zbliżeniowo

Urządzenie jest w pełni mobilne: posiada wbudowaną funkcję WiFi, co umożliwia przyjmowanie płatności nie tylko tradycyjnie przy kasie, ale także przy sklepowej półce czy restauracyjnym stoliku. Poynt pozwala także na monitorowanie sprzedaży w czasie rzeczywistym dzięki zdalnemu dostępowi zapewnianemu np. przez aplikację mobilną.

Przeczytajcie także: BZ WBK zwraca prowizje za karty

Twórcą urządzenia Poynt jest spółka o tej samej nazwie, założona w 2013 roku przez Osamę Bediera, menagera pracującego wcześniej m.in. w PayPalu i w Google. W tej drugiej firmie odpowiadał m.in. za wdrożenie Google Wallet. Zdaniem Bediera cytowanego przez serwis Finextra, Poynt może zostać wykorzystany przez akceptantów działających w różnych branżach, nie tylko w handlu detalicznym, ale też w gastronomii, hotelarstwie czy sektorze ochrony zdrowia i klubów fitness.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 2549 artykułów

Inne artykuły tego autora:

"Uważaj na kryptowaluty" kontra "Uważaj na waluty". Jest reakcja na kampanię KNF i NBP w sprawie cyfrowych pieniędzy

W internecie pojawiła się strona uwazajnawaluty.pl, która przedstawia wady pieniędzy emitowanych przez banki centralne

Play rozwiązał worek z aplikacjami ubezpieczeniowymi. W styczniu swoją zaprezentuje TU Europa. Nad kolejną pracuje Bacca

W kilka godzin po prezentacji apki Play Ubezpieczenia na prezentację swojej aplikacji zaprosiła TU Europa

Play uruchamia mobilny market ubezpieczeniowy. Ma być szybko, łatwo i tanio dzięki automatyzacji

Aplikacja Play Ubezpieczenia na urządzenia z Androidem ma znaleźć się w markecie Google Play dzisiaj. W App Store pojawi się jeszcze przed Nowym Rokiem

Blik nie odpuszcza terminali. Wkrótce jego kodami będzie można płacić w urządzenia Polskich ePłatności

Spółka potwierdza, że planuje udostępnić Blika na swoich terminalach na przełomie I i II kwartału przyszłego roku

Informacje o emocjach. To kolejne dane, które dla firm mogą być równie cenne, jak to gdzie byliście, albo co kupiliście

Zdaniem doktor Aleksandry Przegalińskiej z Massachusetts Institute of Technology informacje o tym jak klient się czuł podczas zakupu, mogą wkrótce decydować o tym, jaką ofertę dostanie od banku czy sklepu

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapisz się do newslettera

Najczęściej czytane

Cashless na Youtube

Q5mv9oSMmys
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.