Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard chwali się płatnościami zbliżeniowymi. Już 78 proc. transakcji odbywa się bez wkładania karty do terminala

Najświeższe dane organizacja zaprezentowała dzisiaj w Warszawie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie Mastercard zaprezentował ciekawe statystyki dotyczące płatności zbliżeniowych. Jak wynika z danych tej organizacji, w III kw. bieżącego roku już 78 proc. płatności bezgotówkowych wykonanych kartami Mastercard w Polsce odbyło się z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej.

Przeczytajcie także: Wzrasta zaufanie do płatności cyfrowych w sieci

Jak powiedział szef biura Mastercarda w Polsce, Bartosz Ciołkowski udział transakcji zbliżeniowych rośnie bardzo szybko. – Przy tym zatrzymaliśmy trend spadku średniej wartości płatności bezstykowej, co oznacza, że zbliżeniowo Polacy płacą coraz częściej także większe kwoty wymagające podania kodu PIN na terminalu – stwierdził przedstawiciel Mastercarda. Z wyliczeń tej organizacji wynika, że w III kw. średnia wartość transakcji bezgotówkowej wynosiła 49 zł, podczas gdy przed rokiem było to niewiele ponad 40 zł.

Zaprezentowane dzisiaj statystyki Mastercarda pokazują ponadto, że w ciągu ostatniego roku wartość transakcji zbliżeniowych wykonanych kartami tej organizacji wzrosła o 88 proc., o 49 proc. wzrosła ich liczba a o 26 proc. – liczba aktywnych kart bezstykowych.

Przeczytajcie także: Trwa załamanie na rynku kredytówek

O szybkim wzroście udziału transakcji zbliżeniowych w całości płatności bezgotówkowych kartami świadczą także statystyki Narodowego Banku Polskiego. Z najnowszych, dotyczących II kw. bieżącego roku wynika, że płatności kartami bez wkładania karty do terminala stanowiły wówczas 66,7 proc. całości transakcji bezgotówkowych. Dane te obejmują wszystkie karty, a więc nie tylko Mastercarda, ale i Visy, American Express oraz Diners. Ostatnia z tych organizacji dopiero od niedawna oferuje karty zbliżeniowe, a z tego co się orientuję AmEx w ogóle jeszcze ich nie sprzedaje.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies