Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najwięksi wydawcy zbliżeniowych kart debetowych w III kw. Najnowszy raport Cashless

Na koniec września kilkanaście banków komercyjnych z polskiego rynku wydało ponad 25 mln zbliżeniowych kart debetowych

Ze statystyk udostępnionych przez biura prasowe największych banków detalicznych funkcjonujących w Polsce wynika, że w III kw. bieżącego roku ich klienci mieli w portfelach ponad 25,1 mln zbliżeniowych kart debetowych. To zarówno karty wydane klientom indywidualnym jak i firmom. Jest to o ponad 800 tys. więcej niż na koniec II kw., gdy zbliżeniowych debetówek było niecałe 24,4 mln sztuk.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku są 204 oddziały w stylu cashfree

Wśród największych wydawców kart bezstykowych powiązanych z rachunkami bieżącymi prym wiedzie oczywiście PKO BP, który jest największym bankiem detalicznymi na rynku. Z danych przekazanych przez tę instytucję wynika, że do końca września wydała prawie 7,3 mln takich plastików. Wszystkich kart debetowych PKO wydał 7,325 mln. Na drugiej pozycji znajduje się Pekao (prawie 3,4 mln zbliżeniowych debetówek). A dalej ING, BZ WBK i mBank – wszystkie mają po więcej niż 2 mln takich kart.

Przeczytajcie także: Spadek wydatków na mobilne parkowanie

Jak widzicie, większość banków zdołała wymienić wszystkie stare karty na nowoczesne bezstykowe. Proces ten trwa u największych, u których część plastików nie posiada jeszcze anteny zbliżeniowej. Pamiętajcie przy tym, że nawet jeżeli plastik jest wyposażony w komunikację bezstykową, niekoniecznie oznacza to, że transakcje zbliżeniowe za jego pomocą są możliwe. Zgodnie z rekomendacjami Narodowego Banku Polskiego wydawcy mają obowiązek na życzenie klienta wyłączyć tę opcję. Ale z takiej możliwości korzysta niewielu klientów, o czym możecie przeczytać tutaj. Poniżej dane na temat liczby kart debetowych w poszczególnych bankach:

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies