Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
Czy bezpłatne polisy przekonają Was do ubezpieczeń? Play chce to sprawdzić wprowadzając ofertę Freemium

Czy bezpłatne polisy przekonają Was do ubezpieczeń? Play chce to sprawdzić wprowadzając ofertę Freemium

Bezpłatne ubezpieczenie możecie aktywować od niedawna w aplikacji mobilnej Play Ubezpieczenia

Taki marketingowy zabieg znany jest z innych branż. Ileż to razy proponowano Wam, abyście podczas zakupów w supermarkecie posmakowali nowy jogurt czy ciastko? Albo wraz z czasopismem wręczono Wam próbkę dezodorantu lub kremu do rąk? Również w finansach praktyka polegająca na sprawdzeniu jakiegoś produktu lub usługi bezpłatnie jest dość znana. Za dobry przykład mogą tu służyć niebankowe firmy chwilówkowe, które nowym klientom pierwszą pożyczkę oferują często bez żadnych kosztów.

Ale w ubezpieczeniach taka praktyka jest spotykana niezwykle rzadko. – Ubezpieczyciele oferowali wcześniej swoje produkty na promocyjnych warunkach, z darmową pierwszą a co najwyżej z trzema bezpłatnymi składkami. Takie rozwiązanie przemawia raczej do ludzi, którzy już mają przekonanie, że muszą się ubezpieczyć – mówi Radosława Ogonowska, dyrektor ds. bancassurance i affinity w Nationale-Nederlanden.

Przeczytajcie także:  Play Ubezpieczenia już dostępne na urządzenia z iOS

Jej zdaniem dopiero ubezpieczenie darmowe w dłuższym czasie ma szansę dotrzeć do grupy osób, które odnoszą się bardziej sceptycznie do idei ubezpieczeń. – Podobnie jak Uber, który w modelu biznesowym zakłada przyzwyczajenie klientów do konkretnych nawyków, tak drobnoskładkowe produkty z darmową składką w pierwszym okresie mogą pomóc w spopularyzowaniu idei ochrony ubezpieczeniowej – uważa przedstawicielka Nationale-Nederlanden.

I właśnie na to liczy operator aplikacji Play Ubezpieczenia, która pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała na polskim rynku. Play Ubezpieczenia to mobilny market ubezpieczeniowy, za pomocą którego w łatwy sposób możecie ubezpieczyć rower, damską torebkę czy własne zdrowie. Ale apka pozwala też na wypróbowanie wybranej polisy przez rok zupełnie za darmo, dzięki ofercie Freemium.

Przeczytajcie także:  W abonamencie możecie mieć nie tylko telewizję

Jej zasady są dość proste. Klient po zainstalowaniu aplikacji i rejestracji, w sekcji Ubezpieczenia od Play może wybrać i wypróbować jeden z trzech darmowych produktów z puli Freemium. W ramach pakietu klienci mają do wyboru: Naprawy Domowe (ubezpieczyciel zapewni i pokryje koszty napraw sprzętu AGD w przypadku awarii), Wsparcie Prawne (klient otrzymuje dostęp do konsultacji prawnych w sprawach związanych z życiem prywatnym i zawodowym) oraz Gryzący problem (ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci badania, które sprawdzają czy doszło do zakażenia boreliozą po ugryzieniu kleszcza).

Zdaniem Agnieszki Młynarskiej, menedżerki do spraw rozwoju ubezpieczeń detalicznych w Gothear, Freemium to odpowiedź na zmieniające się wymagania klientów. – Powszechna staje się dzisiaj możliwość bezkosztowego sprawdzenia produktu, do czego klientów przyzwyczaiły sklepy internetowe – mówi przedstawicielka Gothear. Jej zdaniem by oferta Freemium przemówiła do przyszłych ubezpieczonych, powinna być opisana w sposób zrozumiały, jej zakres powinien odpowiadać aktualnemu zapotrzebowaniu klientów, którzy powinni móc też łatwo i szybko skontaktować się z ubezpieczycielem w razie potrzeby. Play deklaruje, że sprzedawane przez niego polisy spełniają wszystkie te kryteria.

Kategoria

Udostępnij ten artykuł

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.