Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partner merytoryczny
mBank

mBank zwiększa bezpieczeństwo kart. Do aplikacji trafiło czasowe blokowanie oraz wyłącznik transakcji zbliżeniowych

Nowe funkcje są bardzo przydatne, ale korzystanie z nich powinno być łatwiejsze

Wczoraj w markecie Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej mBanku. Nowa wersja oprogramowania przynosi kilka funkcji, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z kart płatniczych. Niestety, trzeba się trochę nagłowić, aby nowych opcji użyć. Ale po kolei.

Aktualizacja wprowadza m.in. tymczasową blokadę dowolnej karty wydanej przez mBank, blokadę transakcji zbliżeniowych oraz blokadę transakcji z użyciem karty za granicą. Pierwsza z tych opcji przyda się, gdy zawieruszycie kartę, ale będziecie przekonani, że jest gdzieś w domu. Zamiast zastrzegać ją na zawsze, co wiąże się z oczekiwaniem na duplikat, możecie ją czasowo zablokować, a gdy się znajdzie – odblokować i nadal z niej korzystać.

Przeczytajcie także:  mBank stawia na RWD w serwisie transakcyjnym

Natomiast opcja blokady transakcji zbliżeniowych przydać się może osobom, które nie do końca są jeszcze przekonane do tego, że płatności bezstykowe są bezpieczne. Funkcja ta może sprzyjać dalszemu upowszechnianiu się zbliżeniowości, gdyż klienci obawiający się tej technologii, będą mogli stopniowo przekonywać się do niej odblokowując transakcje bezstykowe w wybranych momentach. Z kolei blokada transakcji zagranicznych to zabezpieczenie np. przed skimmingiem, gdy pasek karty kopiowany jest w bankomacie w Polsce a następnie odtwarzany i używany do kradzieży pieniędzy za granicą.

Czasowa blokada karty to nic nowego na polskim rynku. Kilka banków oferuje takie rozwiązanie już od dawna. mBank poszedł jednak o krok dalej i daje klientom o wiele więcej opcji zarządzania limitami z poziomu aplikacji mobilnej. Z drugiej strony ta duża liczba opcji i funkcji dostępnych w aplikacji mBanku może działać na jej niekorzyść. Już teraz bowiem znalezienie opisanych wyżej blokad jest niemałym wyzwaniem.

Przeczytajcie także:  Nowa karta od mBanku i Visy na mundial

Aby z nich skorzystać, trzeba w dolnym menu aplikacji wybrać zakładkę "finanse", następnie przejść do górnego menu, gdzie należy kliknąć zakładkę "karty". Później powinno się wybrać kartę i rozwinąć boczne menu. Dopiero wówczas znaleźć można zakładkę bezpieczeństwo, po kliknięciu w którą pojawiają się opcje blokad. Dodatkowo ciekawostka – u mnie, nie wiedzieć czemu, opcja blokady transakcji zbliżeniowych jest nieaktywna.

Natomiast najnowsza aktualizacja aplikacji mBanku wprowadza też ułatwienia w wykonywaniu przelewów do urzędu skarbowego. Aplikacja podpowie nazwę, adres i numer konta urzędu po podaniu nazwy miasta, w którym ów urząd się znajduje. Z kolei jutro w apce mBanku ma znaleźć się nowy, bardziej przejrzysty podział limitów na transakcje w sklepach stacjonarnych, internetowych i wypłaty gotówki z bankomatów.

Zostaw komentarz

Jacek Uryniuk

Redaktor naczelny
Aktywny od: 22.01.2015
Dodał: 3087 artykułów

Inne artykuły tego autora:

Sprawiają, że pożyczanie pieniędzy jest proste jak nigdy dotąd. Kontomatik drugim nominowanym do tytułu Fintech Roku

Kontomatik znalazł się w grupie kilku fintechów z Polski, które mają szansę na tytuł. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Śląski obniża do 50 euro odpowiedzialność klientów za fraudy kartowe. Wkrótce to będzie standard

Obniżenie limitu z obecnych 150 euro wymusza dyrektywa PSD II i przepisy związanych z nią tzw. RTS-ów

Postawili na blockchain, zaoferowali aplikację mobilną i telematykę. Bacca nominowana do tytułu Fintech Roku

Bacca jest jednym z kilku polskich fintechów, które mają szansę zdobyć tytuł. Zwycięzców poznacie już 7 czerwca podczas Cashless Fintech Evening powered by Mastercard

Tadeusz Kościński: polska karta nie była nam potrzebna po to, by mieć plastik z orłem, ale by obniżyć koszty akceptacji

Z wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii Tadeuszem Kościńskim rozmawiam m.in. na temat programu Polski Bezgotówkowej, terminali w urzędach administracji publicznej i wpływie PSD II na rynek płatności bezgotówkowych

Pokaż wszystkie artykuły tego autora →

Zapiszcie się do newslettera

Cashless na Youtube

wOKrWHZ7Jrc
Nie możecie się dostać na konto? Karta nie działa? Awaria w banku? Chcecie się podzielić informacją, która może być ciekawa dla innych? Napiszcie do nas.