Polskie banki ponownie docenione przez Forrestera. Aplikacja mBanku druga w Europie

Polskie banki ponownie docenione przez Forrestera. Aplikacja mBanku druga w Europie

Dodano: 19/05/2017 - 10:06

W najnowszym rankingu firmy Forrester Research w czołówce znalazła się także bankowość mobilna BZ WBK

Nie pierwszy już raz polskie banki i ich rozwiązania mobilne są docenione przez specjalistów z firmy Forrester Research. W ubiegłym roku aplikacja BZ WBK została uznana za trzecią najlepszą w Europie, a rozwiązanie Millennium uplasowało się na pozycji piątej. W tym roku aplikacja BZ WBK również znalazła się w zestawieniu – powtórzyła ubiegłoroczny sukces Millennium. Jednak wyżej oceniona została aplikacja mBanku.

Przeczytajcie także: BZ WBK wysoko w rankingu Forrestera

Zdaniem analityków Forrester Research bankowość mobilna mBanku jest obecnie drugą najlepszą w Europie. W rankingu przygotowanym według autorskiej metody Forrester Research uzyskała 85 punktów. Apka mBanku została doceniona szczególnie za funkcjonalność oraz wygodę korzystania. Pod tym względem ma nie mieć sobie równych w Europie. A właściwie powinienem użyć czasu przeszłego, bo analitycy Forrester Research badanie przeprowadzili zdaje się w lutym. Tymczasem od połowy kwietnia klienci mBanku mogą korzystać już z widocznej na zdjęciu nowej aplikacji, która nie była oceniana.

Ranking wygrał hiszpański bank BBVA. Jednak jego zdobycz punktowa jest jedynie o 2 pkt. większa niż polskiego mBanku. Powodów do wstydu nie musi mieć również znajdujący się na piątym miejscu BZ WBK, któremu udało się uzyskać punktów 76. W tyle za bankami z Polski zostały takie potęgi jak holenderski ING, włoski UniCredit czy francuski BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Oto nowa aplikacja mBanku

Raport Forrester Research jest ceniony przez specjalistów z całej Europy. Ja mam jednak pod jego adresem nieco uwag. Po pierwsze metodologia rankingu jest dla mnie nie do końca jasna. Poza tym znajdują się w nim tylko te instytucje, które zdecydowały się zgłosić i za przywilej bycia ocenionym zapłacić. Cała reszta pozostaje więc poza rankingiem a niewykluczone, że oferowane przez nią rozwiązania są lepsze niż banków znajdujących się w zestawieniu. Nie odważyłbym się więc np. na miejscu BBVA tylko na podstawie publikacji Forrester Research twierdzić, że ma najlepszą aplikację w Europie.

Newsletter