Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Miał być hiszpańską odpowiedzią na Revoluta. Dziś BNC10 żegna się z klientami

BNC10 to hiszpański startup fintechowy, który obsługiwał klientów także z Polski

Hiszpański startup BNC10 zdecydował o zawieszeniu swojej działalności. Jak poinformowano za pośrednictwem firmowego bloga, przez minione trzy lata nie udało się osiągnąć założonych celów, które pozwoliłyby utrzymać usługi BNC10 w obecnym kształcie. – Postanowiliśmy zatrzymać się w naszej podróży – napisano.

Przeczytajcie także: Do polski wchodzi Viafintech

Klienci zachowają dostęp do aplikacji jeszcze przez dwa miesiące. Niemniej jednak fintech rekomenduje, aby zgromadzone pieniądze jak najszybciej wydać lub przelać na inne konto bankowe. Po 19 lipca o przelew swoich środków trzeba będzie prosić mailowo.

Warto zwrócić uwagę, że w komunikacie pożegnalnym zespół BNC10 zaznacza, że przejrzysta, zrównoważona i niezawodna alternatywa dla tradycyjnej bankowości jest dziś potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. – Dlatego spodziewamy się, że wkrótce wrócimy silniejsi – napisano. List zaś kończy się stwierdzeniem: "dziękujemy i do zobaczenia wkrótce". Z deklaracji tych wynika, że zespół BNC10 prawdopodobnie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Czas pokaże, czy rzeczywiście uda mu się za jakiś czas zaproponować coś nowego.

Przeczytajcie także: Nowe opcje zasilenia konta Zen

BNC10 to fintechowy startup rodem z Hiszpanii, który chciał podążyć drogą wyznaczoną przez Revoluta i zrobić międzynarodową karierę. Spółka zarejestrowana w Barcelonie obsługiwała klientów z całej Unii Europejskiej, w tym z Polski. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, podstawą jej oferty był bezpłatny rachunek płatniczy z hiszpańskim numerem IBAN oraz karta płatnicza Mastercard, wirtualna albo plastikowa, a wszystko powiązane z aplikacją mobilną na urządzenia z Android oraz iOS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies