Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google i Samsung łączą Tizen i Wear OS. Coraz bliżej do Google Pay w smartwatchach Koreańczyków oraz sprzęcie marki Fitbit

Nowy system operacyjny wykorzysta zalety Tizena, Wear OS, ale też oprogramowania firmy Fitbit. To potwierdza wcześniejsze doniesienia, że w smartwatchach Samsunga mogą pojawić się płatności Google Pay

Podczas dorocznej imprezy Google I/O internetowy gigant zapowiedział poważną zmianę w swoim systemie na urządzenia ubieralne, czyli Wear OS. Platforma zostanie połączona z oprogramowaniem Tizen, którego w swoich smartwatchach używa Samsung. Nowy produkt prawdopodobnie będzie nosił nazwę Wear i ma w sobie łączyć największe zalety obu wspomnianych platform, o czym donosi m.in. serwis The Verge.

Przeczytajcie także: mBank rozszerza dostęp do Apple Pay

Ta zmiana wisiała w powietrzu już od kilku miesięcy – w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że oprogramowanie Google prawdopodobnie wróci na smart zegarki Samsunga, a pierwszym modelem, w którym do tego dojdzie, stanie się Galaxy Watch 4. Okazało się jednak, że korporacje postanowiły jeszcze bardziej zacieśnić współpracę. Być może tylko w ten sposób uda im się konkurować ze sprzętem Apple.

Czego można się spodziewać po tej współpracy? Przede wszystkim zauważalnej poprawy czasu pracy smartwatchy na jednym ładowaniu baterii – dotychczas była to poważna bolączka urządzeń z Wear OS. Aplikacje będą się ponoć ładować 30 proc. szybciej, a animacje staną się bardziej płynne. Korporacje chcą też ułatwić zadanie programistom przy tworzeniu nowych apek. Usprawnione zostanie korzystanie z Google Maps czy Asystenta. Bardzo istotne jest też to, że nowa platforma może wpłynąć na rozpowszechnienie Google Pay – smartwatche Samsunga nie korzystały z tego narzędzia.

Przeczytajcie także: Mastercard ruszył z loterią w Bezcennych Chwilach

Mobilne płatności mogą zagościć w Polsce w zegarkach koreańskiego producenta, ale też w wybranych produktach marki Fitbit, którą przejęło Google. Platforma Wear pojawi się ponoć w droższym sprzęcie Fitbit. Jednocześnie do samego systemu operacyjnego trafią najciekawsze rozwiązania fitnessowe przejętej firmy. Co ciekawe, nowa platforma nie musi być wykorzystywana wyłącznie przez Samsunga – dostęp do niej zyskają też inni partnerzy Google.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies