Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
mBank rozszerza dostęp do Apple Pay. Od teraz z usługi mogą korzystać klienci korporacyjni

Na razie nie wiadomo czy, a jeżeli tak to kiedy, duże firmy obsługiwane przez mBank będą mogły dodawać karty do konkurencyjnego portfela Google Pay

mBank poinformował o rozszerzeniu dostępu do płatności mobilnych Apple Pay. Od teraz z usługi tej mogą korzystać nie tylko klienci indywidualni czy prowadzący jednoosobowe firmy, ale także osoby korzystające z kart korporacyjnych. To pierwsze zbliżeniowe płatności mobilne w ofercie mBanku dla klientów korporacyjnych. Póki co nie mogą więc oni korzystać z konkurencyjnych płatności Google Pay, dostępnych dla klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja dla klientów korpo mBanku

Na razie nie wiadomo, czy mBank planuje udostępnić pracownikom dużych firm inne dostępne na rynku płatności zbliżeniowe. Wysłałem w tej sprawie pytanie do biura prasowego instytucji. Gdy uzyskam odpowiedź, zaktualizuję tekst. Przypomnę, że klienci indywidualni i małe firmy mogą dodawać karty mBanku do, oprócz Apple Pay i Google Pay, także Garmin Pay i Fitbit Pay.

O ile możliwość korzystania ze zbliżeniowych płatności mobilnych przez klientów indywidualnych to standard w bankach działających w Polsce, to tego samego nie można powiedzieć o klientach korporacyjnych. Ale mBank nie jest pierwszy, który wprowadził ofertę w tym zakresie. Wcześniej z Apple Pay zaczęli korzystać pracownicy korporacji obsługiwanych np. przez ING czy PKO BP.

Przeczytajcie także: mBank zaoferuje jeszcze więcej funduszy inwestycyjnych

Natomiast udostępnienie Apple Pay przez mBank korporacyjny to druga nowość wdrożona przez tę instytucję w ostatnim czasie. Niedawno wprowadziła ona także aplikację mobilną nowej generacji. Więcej na ten temat w tekście mBank wprowadził nową aplikację mobilną. Zobaczcie, do czego służy CompanyMobile.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe mBanku podało, że wkrótce do klientów korporacyjnych trafią także płatności Google Pay i Garmin Pay. Więcej na ten temat tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies