Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy podmiot na liście małych fintechów w KNF. To spółka The Great Ideas

W październiku 2020 r. w rejestrze pojawiła się zarejestrowana pod tym samym adresem, bliźniacza spółka Great Ideas, prowadząca serwis umożliwiający wysłanie paczek dla więźniów

Lista małych instytucji płatniczych powiększyła się o warszawską spółkę The Great Ideas. W efekcie rejestr Komisji Nadzoru Finansowego zawiera już 108 podmiotów, z czego sześć nieaktywnych – zostały wykreślone z różnych powodów. W ostatnich tygodniach na liście pojawiły się krakowska spółka W1, poznańskie firmy Ray i EasyPay, wywodząca się z Mysłowic firma GGDAB Polska oraz warszawski Spółdzielczy Operator Płatniczy.

Przeczytajcie także: W częstochowskich parkomatach będzie można płacić kartą oraz Blikiem

The Grat Ideas to młody podmiot, który działa m.in. w zakresie zarządzania stronami internetowymi, oprogramowania, handlu, ale też administracji biurowej. Z rejestru KNF można się dowiedzieć, że firma może świadczyć usługi m.in. wpłat i wypłat gotówki z rachunku, wydawania instrumentów płatniczych, wykonywania transakcji płatniczych, w tym transferu środków przy użyciu karty lub przez wykonanie przelewu, wymieniane są także usługi przekazu pieniężnego.

Co ciekawe, w rejestrze MIP znaleźć już można spółkę Great Ideas, która otrzymała wpis pod koniec października 2020 roku. W obu przypadkach adres siedziby jest taki sam, za podmiotami stoją też ci sami ludzie. Firma Great Ideas prowadzi serwis paczkadlawieznia.pl, który ułatwia wysyłanie paczek żywnościowych i higienicznych do osób przebywających w areszcie lub zakładzie karnym. Proces przypomina robienie zakupów w sklepie online.

Przeczytajcie także: Zamiast pieczątek czy punktów płatności własną kryptowalutą

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej. Aby go uzyskać, wystarczy spełnić określone warunki, co jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z ubieganiem się o licencję KIP. MIP ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies