Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na liście MIP-ów pojawił się nowy podmiot. KNF dopisał do niej poznańską spółkę Ray

Zakres działalności firmy obejmuje świadczenie usługi przekazu pieniężnego

Na liście małych instytucji płatniczych pojawiła się poznańska spółka Ray. Tym samym w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego widnieje już 105 podmiotów. Pięć z nich zostało z różnych powodów wykreślonych, co oznacza, że statusem MIP-u może się obecnie pochwalić 100 firm. Wcześniej w kwietniu na listę trafiły wywodząca się z Mysłowic firma GGDAB Polska oraz EasyPay, która również ma siedzibę w Poznaniu.

Przeczytajcie także: Aplikacja Payeye już do pobrania

Z informacji podawanych przez KNF wynika, że Ray będzie świadczyć usługi przekazu pieniężnego. Trudno o konkrety, ale warto zaznaczyć, że podmiot jest powiązany z moskiewską firmą tworzącą aplikacje dla kierowców. W jej portfolio można znaleźć programy ułatwiające płacenie mandatów, naukę przed egzaminem na prawo jazdy czy unikanie fotoradarów i kontroli drogowych. Firma przekonuje, że w Rosji jej apki (dostępne na iOS oraz Androida) są dość popularne. W sieci można też znaleźć stare ogłoszenie o pracę. Poznańska spółka Ray szukała osoby, która pomogłaby wprowadzać aplikacje na polski rynek. W marketach z apkami można już znaleźć np. Ray.Testy na prawo jazdy oraz Ray.Carsharing.

Przeczytajcie także: mBank zaoferuje jeszcze więcej funduszy inwestycyjnych

Sam status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej. Aby go uzyskać, wystarczy spełnić określone warunki, co jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. MIP ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies