Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut Money Report: 80 proc. polskich klientów zamierza wyjechać na zagraniczne wakacje

W badaniu przeprowadzonym przez Revoluta wzięło udziało ponad 2 tys. polskich użytkowników jego aplikacji

Revolut opublikował właśnie kolejny raport Revolut Money, w którym ujawnił wyniki badania przeprowadzonego wśród jego polskich klientów. Pod koniec kwietnia dwa tysiące z nich zapytano o tegoroczne plany wakacyjne. Po miesiącach lockdownu wielu z nich chce wyjechać za granicę tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. Tak odpowiedziało 80 proc. ankietowanych.

Przeczytajcie także: Wkrótce startuje OTOAgent

Z badania wynika ponadto, że planowane są krótsze, ale częstsze wyjazdy. Na pytanie "Czy planujesz więcej niż jeden wyjazd?" 31 proc. respondentów odpowiedziało, że zamierza skorzystać zarówno z dłuższych wakacji, jak i kilku wypadów weekendowych. Do licznych krótkich wyjazdów zamierza ograniczyć się 28 proc. klientów Revoluta. Pojedynczy wyjazd planuje 13 proc., dwa dłuższe pobyty także 13 proc., a wydłużone 2-3 tygodniowe wakacje 7 proc. klientów.

W kwestii miejsca pobytu zdania są podzielone. 43 proc. zapytanych klientów Revoluta stawia na apartament lub lokal, w którym nie trzeba dzielić przestrzeni z innymi. Jednak niemal tyle samo, bo 39 proc. za odpowiedni uważa hotel spełniający wymogi bezpieczeństwa. O hostelu z częścią dzieloną, kempingu lub polu namiotowym myśli 5 proc. respondentów. Część jednak woli odwiedzić rodzinę lub przyjaciół i spędzić urlop w ich domu dla wygody (8 proc.) lub poczucia bezpieczeństwa podczas pandemii (4 proc.).

Przeczytajcie także: mBank z nową decyzją UOKiK

Doświadczenie ostatnich miesięcy pokazało, że w czasach pandemii transport zbiorowy może być problematyczny. Na przykład wciąż nie wiadomo, na jakich zasadach będzie można wsiąść do samolotu. Dlatego by ograniczyć ryzyko, 45 proc. zapytanych dotrze na miejsce własnym transportem. Ponad połowa ankietowanych zamierza ubiegać się także o certyfikat lub paszport szczepionkowy. Blisko połowa respondentów liczy, że jeden z tych dokumentów mógłby rozwiązać niektóre problemy podczas podróży.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies