Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Western Union zaproponuje nowe usługi. Klienci mogą liczyć na karty debetowe i kredytowe

Firma rozważa też utworzenie platformy do handlu online

Western Union przy okazji prezentacji swoich wyników za pierwszy kwartał 2021 roku poinformował o planach rozwoju. Jak donosi agencja Bloomberga, firma wkrótce zaproponuje klientom usługi bankowe, w tym karty debetowe oraz kredytowe. Nowości, zanim pojawią się w standardowej ofercie, będą testowane i to już w trzecim kwartale tego roku.

Przeczytajcie także: Revolut już pozwala na wypłatę bitcoinów

Utworzona 170 lat temu firma znana jest dzisiaj przede wszystkim z przekazów pieniężnych. Wiele wskazuje jednak na to, że jej decydenci myślą o dywersyfikacji produktowej. Rozważane jest np. stworzenie platformy e-commerce. Wpływ na ewentualne decyzje ma pandemia – firma podkreśla, że w ostatnich kwartałach bardzo dynamicznie rosły jej usługi cyfrowe. Podczas gdy dostęp do placówek Western Union był ograniczony, klienci chętniej korzystali z serwisu i aplikacji firmy.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa daje odpór gotówkowej krucjacie NBP

Korporacja finansowa podała, że przychody z jej cyfrowych usług przekazów pieniężnych sięgną w tym roku jednego miliarda dolarów. Tymczasem przed pandemią wynosiły one 600 milionów dolarów. W minionym kwartale z tego tytułu do firmy wpłynęły 242 mln dolarów i było to o 45 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Tymczasem przychody wszystkich segmentów Western Union wzrosły o zaledwie 2 proc.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies