Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uwaga na weekendowe zmiany w systemie Elixir. Warto wcześniej zaplanować przelewy

System Elixir nie będzie działał w najbliższy poniedziałek. Zlecone w weekend przelewy wyjdą dopiero we wtorek

KIR informuje, że zasady funkcjonowania jego systemów rozliczeniowych w trakcie zbliżającej się majówki będą inne niż zazwyczaj. Instytucja przypomina, że jeśli ktoś chce wykonać przelew w systemie Elixir na początku przyszłego miesiąca, powinien zaplanować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Alternatywą pozostaje system Express Elixir, z którego można korzystać także w dni wolne od pracy.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził nową aplikację mobilną

Rozliczenia w podstawowym systemie Elixir realizowane są w czasie jednej z trzech sesji odbywających się w dni robocze o 9:30, 13:30 i 16:00. Inaczej działa to jednak w przypadku dni ustawowo wolnych od pracy oraz w weekendy. Tymczasem najbliższy poniedziałek, 3 maja, jest dniem wolnym od pracy. W efekcie przelewy zlecone w piątek 30 kwietnia po godz. 16.00, zostaną rozliczone w trakcie porannej sesji kolejnego dnia roboczego, czyli dopiero we wtorek, 4 maja.

Przeczytajcie także: Nowe opcje zasilenia konta Zen

Do dyspozycji klientów będzie jednak system przelewów natychmiastowych – Express Elixir działa w trybie 24/7/365 i umożliwia przesyłanie środków zarówno w weekendy, jak i dni ustawowo wolne od pracy. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy banki odbiorcy i nadawcy będą w danym dniu dostępne – może się zdarzyć tak, że zaplanowały przerwy konserwacyjne. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Na koniec warto wspomnieć o Euro Elixir, czyli systemie do rozliczania przelewów w euro (zarówno tych krajowych, jak i kierowanych do strefy unijnej waluty). W poniedziałek, 3 maja, zmian w organizacji pracy nie będzie. Na ten dzień zaplanowano sześć sesji rozliczeniowych.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies