Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe ostrzeżenie KNF. Oszuści podszywają się pod NBP

Wzmianka o NBP ma uwiarygodnić nieistniejącą kryptowalutową giełdę reklamowaną przez przestępców

CSIRT KNF, czyli działający przy Komisji Nadzoru Finansowego Zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego polskiego sektora finansowego, przestrzega na swoim profilu na Twitterze przed nowym niebezpieczeństwem. Oszuści udają pracowników Narodowego Banku Polskiego i reklamują nową giełdę kryptowalut. Wzmianka o NBP ma uwiarygadniać ofertę, jako bezpieczną i dającą możliwość osiągnięcia wysokich zysków z inwestycji w cyfrowe pieniądze.

Przeczytajcie także: Uwaga na fałszywą aplikację IKO

W rzeczywistości jednak taka giełda kryptowalut nie istnieje, a całe przedsięwzięcie nastawione jest na pozyskanie danych od nieświadomych ofiar. Po rejestracji na stronie fałszywej giełdy oszuści kontaktują się z ofiarami, a następnie namawiają do zainstalowania specjalnego oprogramowania, które umożliwia im przejęcie kontroli nad komputerami oszukiwanych osób. W ten sposób mogą zyskać dostęp do rachunku bankowego i zgromadzonych na nim oszczędności.

Przeczytajcie także: KNF ostrzega przed fałszywą stroną Pekao

Atak z wykorzystaniem programu do zdalnej kontroli nad komputerem to w ostatnich miesiącach jeden z najczęściej wykorzystywanych przez cyberprzestępców sposobów na kradzież pieniędzy. Nowością w opisywanej dziś akcji jest wykorzystanie autorytetu Narodowego Banku Polskiego do uwiarygodnienia fałszywej giełdy kryptowalut. A jej strona wygląda tak:

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies