Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF ostrzega przed fałszywą stroną Banku Pekao. Witryna może wyłudzać dane osobowe

Ostrzeżenie przed fałszywą witryną Banku Pekao opublikował Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego przy KNF

CSIRT KNF (działający przy Komisji Nadzoru Finansowego Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego) poinformował o zidentyfikowaniu w internecie fałszywej strony Banku Pekao. Sprawdziłem przed chwilą i strona, o której mowa w komunikacie, nadal jest dostępna.

Przeczytajcie także: Przerwa techniczna w Idea Banku

Witryna, o której pisze na swoim profilu na Twitterze CSIRT KNF, została przygotowana w języku angielskim, więc ryzyko, że przestępcom uda się na nią nabrać klientów z Polski, jest niewielkie. Strona zawiera parę zakładek z informacjami mającymi przekonać czytelnika, że odwiedza witrynę profesjonalnej instytucji finansowej. Jedna z nich zachęca do założenia konta poprzez podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, data urodzenia itp.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku

Informacja o zidentyfikowaniu fałszywej strony Pekao zbiega się w czasie z ostrzeżeniem wystosowanym kilka dni temu przez Pekao, a mającym związek z procesem, w jakim bierze udział ta instytucja. Chodzi o przymusową restrukturyzację Idea Banku. Pekao, a chwilę później i Idea Bank, ostrzegały swoich klientów, że proces, w którym biorą udział, może zachęcić przestępców do zintensyfikowanych ataków na użytkowników bankowości elektronicznej obu instytucji.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies