Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kłopoty klientów Idea Banku. Mają problemy z dostaniem się na swoje rachunki

Od rana trwała przerwa techniczna, obecnie bank informuje o opóźnieniach w logowaniu do Idea Cloud

Od rana klienci Idea Banku borykali się z problemami w dostępie do swoich kont. Na stronie logowania do bankowości elektronicznej widniał komunikat o przerwie technicznej i związanym z nią brakiem możliwości dostania się zarówno do internetowego serwisu Idea Cloud, jak i do aplikacji mobilnej. Obecnie bank informuje, że nadal mogą wystąpić opóźnienia w logowaniu do bankowości internetowej, natomiast aplikacja mobilna powinna już działać prawidłowo.

Przeczytajcie także: PKO wycofuje większość lokat

Dzisiejsze kłopoty techniczne Idea Banku zbiegają się w czasie z przenosinami klientów tej instytucji do Pekao, o czym szerzej w tekście: Przymusowa restrukturyzacja Idei. Bank zostanie przejęty przez Pekao. Operacja przeniesienia aktywów i klientów Idea Banku odbyła się wczoraj. Wygląda na to, że nie była całkowicie bezproblemowa dla klientów przejmowanego banku, którzy doświadczyli dziś utrudnień w dostępie do swoich kont.

Przeczytajcie także: Kto w Polskę wierzy?

Klienci Idea Banku od 3 stycznia automatycznie stali się klientami Pekao. Proces fuzji obu organizacji ma ostatecznie zakończyć się najpóźniej w IV kw. 2021 r. Na razie dawni klienci Idei powinni móc korzystać bez zmian ze swojego konta, zachowując dostęp do bankowości elektronicznej i mobilnej w dotychczasowej formie. Klienci zainteresowani wcześniejszym korzystaniem z konta i usług w ramach Pekao24 i PeoPay mogą się zapoznać z dostępną od dziś ofertą powitalną. W jej ramach mogą np. założyć lokatę z podwyższonym oprocentowaniem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies