Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawe rozwiązanie od spółki Igoria Trade. Karta płatnicza dla skarbników klasowych

Nową kartą można będzie zarządzać za pomocą serwisu internetowego i aplikacji mobilnej Klasomat

Pierwsi użytkownicy serwisu Klasomat mogą już korzystać z plastikowych i wirtualnych kart płatniczych Mastercard. Rozwiązanie jest obecnie dostępne dla wybranych klientów biorących udział w testach. Przedstawiciele operatora serwisu unikają na razie deklaracji, kiedy kartę będą mogli zamówić wszyscy zainteresowani. Dużo zależy od sytuacji pandemicznej i tego, kiedy dzieci oraz młodzież wrócą do szkół.

Przeczytajcie także: Oto 13 fintechowych kart dla Polaka

Udziałowcem Klasomatu jest Igoria Trade, spółka znana m.in. z kantoru internetowego Trejdoo czy wydawania kart wielowalutowych IgoriaCard. Sam Klasomat zaś to serwis dla rodziców dzieci szkolnych. Nieodzownym elementem edukacji w szkołach publicznych są bowiem różnego rodzaju zbiórki, np. na działalność tzw. rady rodziców, wspólne wyjazdy czy kwiaty na Dzień Nauczyciela. W większości klas pieniądze zbierane są w gotówce lub bezgotówkowo, ale wtedy skarbnik klasy, którym zazwyczaj jest jeden z rodziców, przyjmuje wpłaty na własny rachunek, a następnie rozlicza się z pozostałymi rodzicami. A to mało wygodne rozwiązanie.

Klasomat to platforma internetowa z aplikacją mobilną, umożliwiająca wygodne organizowanie zbiórek klasowych. Wspólnym rachunkiem zarządza skarbnik klasy, a pozostali członkowie grupy mogą wpłacać pieniądze na wspólne cele np. przelewem bankowym. Teraz dodatkowo wydatki klasowe można będzie realizować kartą płatniczą powiązaną z rachunkiem klasowym.

Przeczytajcie także: BNP Paribas rozszerza usługi otwartej bankowości

Na razie nie wiadomo, ile karta będzie kosztować – cennik nie został jeszcze opublikowany. Wiadomo jedynie, że wydanie pierwszej takiej karty ma być bezpłatne. Darmowe jest także prowadzenie rachunku płatniczego w ramach Klasomatu, do którego wydawana będzie karta. Może ona występować w tradycyjnej, plastikowej formie albo wirtualnej, do wydatków w sklepach internetowych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies