Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BNP Paribas dodaje kolejne usługi otwartej bankowości. Ułatwi składanie wniosków o kredytowanie zakupów internetowych

BNP Paribas chwali się, że jest pierwszym bankiem w Polsce, który wykorzystuje otwartą bankowość w finansowaniu zakupów online

BNP Paribas poinformowało o udostępnieniu nowego sposobu składania wniosków o finansowanie zakupów u współpracujących z nim sprzedawców internetowych. Wykorzystano w nim zasady otwartej bankowości.

– Już od ubiegłego roku oferujemy klientom możliwość potwierdzania tożsamości za pomocą otwartej bankowości, dzięki czemu klienci składający wnioski o kredyty nie muszą wysyłać do nas przelewów weryfikujących, a ich tożsamość potwierdzamy on line pozwalając na natychmiastową finalizację zakupu udzielonym kredytem. Teraz rozszerzamy wykorzystanie otwartej bankowości, dzięki czemu klienci wypełnią wnioski szybciej, a dodatkowo za pomocą otwartej bankowości będziemy też potwierdzać wysokość dochodów, co pozwoli klientom uniknąć konieczności przekazywania zaświadczeń – mówi serwisowi cashless.pl Ewa Sokołowska, dyrektor biura rozwoju sprzedaży internetowej w BNP Paribas. Dodaje, że w ten sposób będzie można kupować w takich sklepach jak m.in.: iSpot, Fotojoker, Abra, Inter Sport, Kross czy Play.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadził nową wersję aplikacji mobilnej

Podczas zakupów internetowych w sklepach, które oferują kredyt BNP Paribas, klienci mają do wyboru dwie opcje. Mogą złożyć wniosek w tradycyjny sposób, albo skorzystać ze ścieżki otwartej bankowości przy pomocy usługi AIS (udostępniają dane ze swojego rachunku w innym banku niż BNP Paribas). W takim wypadku zostają przekierowani na stronę banku prowadzącego rachunek, gdzie po zalogowaniu wskazują konto, z którego w czasie rzeczywistym jest przesłany do BNP Paribas raport AIS.

BNP Paribas deklaruje, że pola wniosku kredytowego są automatycznie wypełnione danymi pozyskanymi z rachunku. Uzupełnione zostają imię, nazwisko, adres oraz informacje o dochodach, które wyliczane są na podstawie analizy wpływów na konto. W kolejnym kroku na ekranie wyświetla się odpowiedź banku. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, pojawi się link do pobrania dokumentów kredytowych. Następnie wystarczy zaakceptować umowę kredytową online.

Przeczytajcie także: Opaski płatnicze w ofercie BNP Paribas

Z nowego procesu kredytowego mogą skorzystać ci klienci sklepów internetowych współpracujących z BNP Paribas, którzy mają jednocześnie rachunki w kilku bankach udostępniających dane w ramach open bankingu. To, oprócz samego BNP Paribas, także takie instytucje jak Alior, Getin, ING, mBank, Millennium i Santander. BNP Paribas za pośrednictwem serwisu Blue Media (spółka ta ma odpowiednią zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na dostęp do danych bankowych w ramach usług AIS) jest zintegrowany także z PKO BP i Pekao. Klienci tych instytucji nie mogą jednak korzystać w pełni z open bankingu, gdyż oba banki nie udostępniają w ramach tego procesu danych umożliwiających potwierdzenie tożsamości. BNP Paribas deklaruje jednocześnie, że skorzystanie z finansowania zakupów internetowych nie wymaga zakładania u niego konta osobistego.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies