Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank przeprowadzi zwolnienia grupowe. Z Pocztowego odejdzie ponad 200 pracowników

Ostatnio restrukturyzację zatrudnienia ogłosiły także m.in. Pekao, BNP Paribas czy Santander

Kolejne smutne informacje dla pracowników sektora bankowego. Z informacji prasowej Banku Pocztowego wynika, że instytucja zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe, w ramach których z pracą pożegna się nie więcej niż 235 członków jej załogi. O zamiarze tym poinformowane zostały już związki zawodowe oraz urzędy pracy. Restrukturyzacja ma rozpocząć się w przyszłym miesiącu i potrwa do końca września.

Przeczytajcie także: Santander będzie zwalniać w Polsce

Pocztowy pisze w komunikacie prasowym, że przyczyną decyzji o zwolnieniach jest pogorszenie wyników finansowych, a także prognoza dalszych potencjalnych strat. Te złe prognozy to efekt m.in. wysokiej niepewności makroekonomicznej spowodowanej pandemią COVID-19 i związaną z nią zmniejszoną sprzedażą oraz niskimi stopami procentowymi. Przypomnę, że za ubiegły rok Pocztowy zaraportował stratę w wysokości ponad 9 mln zł. Wiosną 2020 r. PKO BP, który jest akcjonariuszem Pocztowego, zmniejszył do zera wycenę swoich udziałów w tej instytucji.

Przeczytajcie także: BNP Paribas przeprowadzi zwolnienia grupowe

Pocztowy jest już kolejnym bankiem w ostatnim czasie, który zdecydował się na przeprowadzenie zwolnień grupowych. Wcześniej podobne decyzje podjęli więksi konkurenci, tacy jak BNP Paribas, Pekao czy Santander. Przyczyny to oprócz pandemii także zmiany w sposobie korzystania z usług finansowych przez klientów. Ci coraz częściej swoje sprawy bankowe załatwiają za pomocą serwisów www lub aplikacji mobilnych. To powoduje, że oddziały odwiedzają rzadziej, a banki muszą dostosowywać ich sieć do nowych warunków. Zazwyczaj ciągnie się za tym konieczność redukcji zatrudnienia.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies