Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut jeszcze bardziej otwiera się na kryptowaluty. Zaoferował klientom 11 kolejnych

Fintech umożliwia obrót kryptowalutami od końca 2017 roku, ale wówczas ich lista zawierała 3 pozycje. Teraz jest ich 21

Revolut poinformował o powiększeniu listy kryptowalut dostępnych w aplikacji. Do oferowanych już wcześniej 10 pozycji dodał 11 nowych cyfrowych walut. Fintech tłumaczy to przede wszystkim zainteresowaniem ze strony użytkowników jego platformy oraz analizami przeprowadzonymi przez swój zespół. Jednocześnie firma ostrzega w komunikacie, że wahania cenowe na tym rynku są duże i należy się liczyć z ryzykiem utraty środków.

Przeczytajcie także: Cryptiony pomoże rozliczyć podatek od kryptowalut

Wśród 11 nowych kryptowalut znalazły się: cardano, uniswap, synthetix, yearn finance, uma, bancor, filecoin, numeraire, loopring, orchid i the graph. Revolut umożliwił handel pierwszymi krytpowalutami jeszcze pod koniec 2017 roku. Wówczas możliwość zakupu, przechowywania i sprzedaży dotyczyła trzech walut cyfrowych: bitcoina, litecoina i ethereum. Z czasem lista ta została uzupełniona m.in. o XRP, bitcoin cash czy stellar lumens (XLM).

Przeczytajcie także: Aplikacja Payeye już do pobrania

To rozszerzenie zapewne nie jest ostatnim – Edward Cooper, nadzorujący segment krytpowalut w brytyjskim fintechu, zadeklarował, że to nie koniec nowości, a rok 2021 będzie rokiem krypto. Tymczasem warto przypomnieć, że fintech kilka tygodni temu przedstawił nowe warunki korzystania z jego usług. Będą one obowiązywać od 23 kwietnia, a klienci z Polski muszą się przygotować m.in. na droższe wypłaty z bankomatów czy przelewy międzynarodowe realizowane poza strefę SEPA oraz w walucie innej niż euro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies