Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut dodaje do aplikacji kolejną kryptowalutę. I traci szefa zespołu rozwoju produktów bankowych

Richard Davies kierował zespołem bankowości w Revolucie zaledwie rok. Manager odchodzi do Allica Banku

Revolut poinformował dzisiaj o dodaniu Stellar Lumens (XLM) do listy oferowanych przez siebie kryptowalut. Pierwszą był bitcoin, który pojawił się w aplikacji jeszcze w połowie 2017 roku. Potem fintech pozwolił klientom inwestować w litecoin i ethereum, a następnie w XRP i bitcoin cash. Klienci Revoluta mogą teraz wymieniać 30 walut, w tym złote, euro i dolary amerykańskie, bezpośrednio na waluty cyfrowe, a potem przechowywać je lub sprzedać wprost z aplikacji. Użytkownicy mogą też ustawiać alerty i otrzymywać powiadomienia, gdy wybrana przez nich waluta osiągnie określoną wartość.

Przeczytajcie także: Tanio już było. Drożeje handel kryptowalutami w aplikacji Revoluta

Fintech tłumaczy, że dołączenie do oferty XLM wynika z dużego popytu na tę kryptowalutę w jego społeczności. Stellar to sieć open-source dla walut i płatności, która umożliwia tworzenie, przesyłanie oraz cyfrowy handel wszelkiego rodzaju walutami. Stellar Lumens to z kolei jedna z 15 kluczowych kryptowalut na świecie - jej łączna wycena wynosi obecnie ponad 1,2 miliarda dolarów. Rozwój technologii Stellar wspomagany jest przez Stellar Development Foundation, która utrzymuje kod, wspiera społeczność i rozwija relacje z partnerami instytucjonalnymi oraz regulatorami rynku.

Przeczytajcie także: Revolut: karty ze zmiennym numerem i kryptowaluty dla wszystkich klientów

Jednocześnie firma poinformowała, że w życie weszła zmiana, którą komunikowała w połowie czerwca. Revolut przekazał klientom prawo własności kryptowalut, które przechowuje. Wcześniej to Revolut był prawnym właścicielem nabywanej w jego aplikacji kryptowaluty, i zapewniał tzw. "ekspozycję" na zmiany cen. Kryptowalut nie można było wypłacić lub przenieść ich do innego portfela.

Także dzisiaj zachodnie media poinformowały, że z Revoluta odchodzi Richard Davies odpowiedzialny za rozwój produktów bankowych. Dziennikarze piszą, że manager postanowił wesprzeć zespół Allica Banku, specjalizującego się w obsłudze małego i średniego biznesu.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies