Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut zmienia regulamin i zapowiada "niezwykłe" funkcje związane z rynkiem kryptowalut. Ale stracicie możliwość płacenia bitcoinami

Nowe zapisy regulaminu Revoluta zaczną obowiązywać 27 lipca 2020 r.

Revolut poinformował klientów, że zmienia regulamin dotyczący kryptowalut. Od 27 lipca nie będzie już można płacić kartą przy użyciu cyfrowego pieniądza. – Jeśli zatem masz na swoim koncie Revolut wyłącznie kryptowalutę, nie będziemy jej automatycznie przeliczać i dokonywać płatności. Zamiast tego transakcja zostanie odrzucona – pisze do klientów Revolut.

Przeczytajcie także: Bank musi wymienić 12 mln kart

Ta nowa zasada wynika z drugiej zmiany. Jak może wiecie, obecnie Revolut jest prawnym właścicielem nabywanej przez Was kryptowaluty, i zapewnia tzw. "ekspozycję" na zmiany cen. Można powiedzieć, że inwestowanie w krypto za pomocą Revoluta było kupowaniem np. bitcoina na niby. Nie można go było wypłacić i przenieść do innego portfela. W lipcu to się zmieni. Każdy będzie właścicielem zakupionej kryptowaluty, a Revolut będzie pełnić rolę wyznaczonego przedstawiciela przechowującego cyfrową walutę i przeprowadzającego transakcje w Waszym imieniu. Logiczne jest także to, że cyfrowy pieniądz będzie można w jakiś sposób przenieść bez zamieniania go na tradycyjną walutę jak to jest obecnie.

Jakie będą inne konsekwencje wprowadzanych zmian? Dla fanów cyfrowych pieniędzy mam dobre i złe wiadomości. Zacznę od tych pierwszych. Nowe zapisy regulaminu mają otworzyć drogę fintechowi do zaoferowania klientom "nowych niezwykłych funkcji". Revolut milczy o tym, jakie by one miały być, ale wiadomo, że od dłuższego czasu pracuje nad nimi specjalny zespół nadzorowany przez programistę nr 2 w firmie, czyli Edwarda Coopera. Członkowie zespołu mają zakaz wypowiadania się do mediów i nie uczestniczą w konferencjach, więc o przecieki trudno.

Przeczytajcie także: Google Pay będzie platformą e-commerce

Zła wiadomość jest natomiast taka, że już rzeczywiste posiadanie kryptowaluty może oznaczać nowe obowiązki podatkowe. Do tej pory, jeśli ktoś za pomocą Revoluta inwestował w cyfrowe pieniądze i na tym zarobił, powinien zapłacić podatek od zysków kapitałowych. W przyszłości jako właściciel realnie bitcoina albo innych cyfrowych walut po ich sprzedaży może zostać obciążony podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Ten, póki co, ze względu na wątpliwości co do charakteru prawnego kryptowalut, nie jest w Polsce pobierany.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies