Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tanio już było. Drożeje handel kryptowalutami w aplikacji Revoluta

Za kilka tygodni Revolut z 1,5 do 2,5 proc. podniesie prowizję od transakcji kryptowalutowych przeprowadzanych przez większość klientów

Revolut informuje swoich klientów, że 25 maja podniesie prowizję za transakcje kryptowalutowe przeprowadzone za pomocą swojej aplikacji. Podwyżka dotyczy właścicieli kont Standard, czyli zdecydowanej większości użytkowników oferowanej przez fintech aplikacji. Zamiast 1,5 proc. Revolut pobierze 2,5 proc. od każdej takiej operacji. W przypadku płatnych kont Premium i Metal prowizja pozostaje na poziomie 1,5 proc.

Przeczytajcie także: Revolut: karty ze zmiennym numerem i kryptowaluty dla wszystkich klientów

Revolut platformę do inwestowania w kryptowaluty dodał do aplikacji w 2017 r. Jednak do ubiegłego tygodnia mogli z niej korzystać tylko właściciele płatnych kont. Na początku kwietnia tego roku fintech zapowiedział, że udostępni tę usługę także użytkownikom kont Standard, ale zastrzegł, że w ich przypadku koszt wymiany pieniędzy będzie wyższy.

Przeczytajcie także: Lidl Pay już we wszystkich sklepach sieci

Natomiast nadal nie wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy, Revolut pozwoli klientom w Polsce inwestować w towary np. w złoto. Z usługi tej mogą już korzystać użytkownicy aplikacji w większości krajów Unii Europejskiej.

Revolut w obliczu finalizowanego brexitu zaczyna też wreszcie korzystać z litewskiej licencji, chociaż na razie tylko w ograniczonym zakresie, jako instytucja pieniądza elektronicznego. Klienci fintechu z centralnej i wschodniej części Europy zostali poinformowani, że odtąd podmiotem właściwym do składania reklamacji nie jest już brytyjski nadzór finansowy, a Bank Litwy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies