Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut: karty ze zmiennym numerem i kryptowaluty dla wszystkich klientów. Złoto być może jeszcze w kwietniu

To odpowiedź Revoluta na zmiany zachowań użytkowników oraz sytuacji na rynkach finansowych, jakie wywołała pandemia koronawirusa

Polscy użytkownicy aplikacji i kart Revoluta zapewne już zauważyli, że fintech udostępnił wszystkim klientom, także korzystającym z darmowych planów Standard, wirtualne karty ze zmiennym numerem. Jak tłumaczy biuro prasowe Revoluta, jest to odpowiedź na sytuację, jaka zaistniała w świecie płatności w dobie pandemii koronawirusa. Po prostu duża część klientów kupuje teraz niemal wyłącznie online. W świecie e-commerce i m-commerce pojawiły się też osoby, które wcześniej nigdy nie robiły zakupów w internecie. Ten brak doświadczenia próbują wykorzystać cyberprzestępcy. Przed ich działaniami można się zabezpieczyć np. płacąc w sieci jednorazową kartą ze zmiennym numerem. Nawet jeśli ktoś przechwyci takie dane, po jednej transakcji będą bezużyteczne.

Przeczytajcie także: W Credit Agricole nie otworzycie rachunku przez kuriera

Pandemia oznacza też recesję i załamanie na rynkach finansowych. W niektórych prognozach już mówi się o nawet kilkuprocentowym spadku PKB w Polsce. Revolut i tu postanowił wyjść naprzeciw klientom i jak twierdzi, aby umożliwić dywersyfikację oszczędności, wszystkim udostępnia w aplikacji inwestycje w kryptowaluty. Tytułem komentarza dodam tylko, że ostatnie tygodnie pokazały, że nie jest to najbezpieczniejsza forma inwestycji. Kurs niektórych cyfrowych walut może się wahać w ciągu jednego dnia nawet o kilka, kilkanaście procent.

Przeczytajcie także: Revolut pozwoli zainwestować w złoto

W korespondencji wysłanej do klientów Revolut obiecuje też, że w kwietniu w aplikacji także w planach Standard pojawi się funkcja zakupu i sprzedaży złota, z której obecnie mogą korzystać właściciele płatnych kont w całej Europie. No prawie w całej, bo zakładka "Towary" w funkcji "Obrót giełdowy" nie jest dostępna dla użytkowników w Polsce, na Litwie i na Węgrzech. Z moich informacji wynika, że z tego względu nie jest do końca pewne, czy, a jeżeli tak to na jakich zasadach, w złoto będą mogli zainwestować także klienci Revoluta z tych trzech krajów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies